займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Kalp Krizini Tetikleyen Yiyecekler

Kalp Krizini Tetikleyen Yiyecekler

İnsanlar atık sağlık konusunda çok daha dikkatli davranmaya başladılar. Özellikle aldıkları gıdalar ve yaşam tarzlarında büyük bir değişikliğe gidiyorlar. Bu konuda aldıkları ilk önlem sigara ve içki konusunda oluyor. Özellikle sigara kullanan kişiler bunu bir an önce kendileri ya da doktor gözetiminde bırakmaya çalışıyorlar. Aynı şekilde içki kullanımı da giderek azalma eğilimi gösteriyor. Bun iki unsurun en fazla etkilediği organlıların başında kalp geliyor.

Giderek artan kalp hastalıkları ve kalp krizlerinin en büyük nedenleri arasında yanlış beslenme ve stres gösterilmekte. Özellikle gıdalarımızda hormon kullanımı maalesef her geçen gün daha da artıyor. Bu yüzden insanlar organik beslenme konusunda daha fazla çaba gösteriyorlar. Kırmızı et yerine artık beyaz et tüketimi konusunda bilinçlenmiş durumdalar. Bunun yanında yağlar konusunda da büyük bir titizlik gösteriyorlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Kalp krizini tetikleyen yiyeceklerin başında yağlı ve donmuş ürünler geliyor. Özellikle ev dışında tükettiğimiz yiyeceklerin içinde kullanılan kötü yağlar kalbin bir numaraları düşmanı olarak gösterilmekte. İnsanlar ellerinden geldiği sürece artık dışarıda yemek yememeye özen gösteriyorlar. Bu yüzden evlerinde kullandıkları yağların kalitesini de yükseltmeye çalışmaktalar. Evlerde salatalarda kullanılan yağlarının yerini artık sızma zeytinyağları alıyor. Doktorlar bu konuda insanları sürekli uyarmaya başladılar. Özellikler kullandıkları yağlar konusunda katı yağları artık hayatlarından çıkarmaları gerektiğine, bu yağların kalp ve damar sağlığına büyük zararlar verdiğine her fırsatta dikkat çekmeye çalışıyorlar. Bu yüzden insanlar arsında katı yağ tüketimi en aza inmiş durumda. Yağlar dışında kalp krizini tetikleyen yiyecekler arasında hamur işleri de geliyor.

Özellikle damar yolu tıkanıklıklarında bu yağlı hamur işlerinin büyük bir etkisi var. Hem kilo almamıza hem de kolesterol oranımızın yükselmesine neden olan bu hamur işlerinden elimizden geldiğince uzak durmaya çalışmalıyız. Kızartılmış yiyecekler konusunda da artık daha dikkatli olmamız söyleniyor. Bu yüzden elimizden geldiği kadar kızartma yemekleri yememeliyiz. İlk başta bu hususlar insanlara biraz zor geliyor olsa da aklımıza her zaman daha sağlıklı bir hayat sürmek geliyor olmalı. Uzun yaşamak ve bunun yanında sağlıklı yaşamak isteyen kişiler bunlara çok dikkat etmeli.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>