займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Islanmış Bir Telefonu Kuruturken Nelere Dikkat Etmeliyiz

islak-telefon

Gelişen teknoloji ile birlikte cep telefonlarının hayatımızdaki yeri ve önemi çok arttı. Artık herkes cep telefonu kullanır oldu. Ailemizde, arkadaşlarımızla, akrabalarımızla irtibat kurduğumuz bu cihazın bir gün suya düşmesi sizin hem sevdiklerinizle olan irtibatınızın kesilmesine hem de maddi olarak zarara sokacaktır.

Suya düşen veya ıslanmış bir telefona yapılması gerekenler şunlardır;


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

İlk olarak telefonu sıvıdan uzaklaştırın. Uzaklaştırıp kuru bir yere koyduktan sonra arka kapağını çıkartarak bataryası ile olan bağlantısını kesin. Bataryasını çıkarttıktan sonra kesinlikle saç kurutma makinesi gibi cihazlar ile telefonunuzu kurutmaya çalışmayın. Bu tarz kurutma işlemleri telefonunuza yarar değil, tamamen zarar getirecektir. Bataryasını çıkarttığınız telefonunuzu hemen pirinç dolu bir poşetin içine koyun. “Neden pirinç?” diye sorabilirsiniz. Pirinç suyu emmektedir. Telefonunuzda yer alan suyu veya nemi hızlıca emecektir ve telefonunuzu kurutacaktır. Pirinç dolu poşetin içine koyduğunuz telefonu yaklaşık olarak 1 gün boyunca bekletin. Eğer böyle bir ilk müdahaleden sonuç almazsanız, telefonunuzu en yakında teknik servise götürünüz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

1 Yorum Islanmış Bir Telefonu Kuruturken Nelere Dikkat Etmeliyiz

  1. aykut diyor ki:

    Harbi işe yaradı ha, helal olsun admin sana. Çooookkkkkkk teşekkür ederim bu bilgi için. Pirinçle telefonu kurutmak çok enteresan geldi. Çok iyisiniz yahu :))))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>