займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Iphone 5: Acaba nasıl olacak?

iphone-5

Cep telefonu deyince akla ilk gelen marka olan Iphone, yeni modelini çıkartmak için gün saymaktadır. Ne zaman piyasaya sürüleceğinin tam tarihi belli olmasa da çıkan haberlerden yakın bir zamanda olacağı tahmin edilmektedir. Görünümünde ve özelliklerinde ne gibi değişikler olacağı şimdilik merak konusu. Iphone’nin üretildiği fabrikaların birisinde çalışan bir yetkilinin “Galaxy S3’ü utandıracak” sözleri merakları daha fazla artmasına neden olmuştur. Galaxy S3 ve Iphone 4’ün bir haftaki satış grafiklerine bakıldığından Galaxy S3’ün ikiye katlamış olduğu görülmektedir. Bu bilgiyi göz önünde tutarak Iphone 5’in bunun altında kalmayacağı düşünülmektedir. Iphone’nin tahtı tekrar eline geçirmek için çok büyük çaba sarf ettiği Hon Hai’nin CEO’su tarafından piyasaya duyurulmuştur. Çıkacak olan yeni model Iphone’nin batarya ömründe, tasarımında ve kamerasının 3D olacağı konusunda çıkan bilgiler ne kadar doğrudur bilinmez ama Iphone 5’in sınırları zorlayacağı bir gerçek.
Iphone 4’ün en donanımlı modelinin 2.500 TL civarında olduğu bilgisinden yola çıkarsak yeni model Iphone’n un fiyatının 3.000 TL civarına çıkabilecek olduğunu tahmin edebiliriz. Fiyatının bu denli pahalı olmasına karşın çok satılmasının birçok faktöre bağlı olduğunu söyleyebiliriz. Peki, nedir bu faktörler:
Hız: Çift çekirdekli işlemci sayesinde birçok işlemi hızlı bir şekilde halledebilmektedir.
Kamera: Kamerasının 5 MP olması sizi ümitsizliğe düşürmesin. Mercek kalitesi sayesinde birçok pikseli yüksek makineye göre daha kaliteli çekimler yapabilmektedir.
Video Çekimi: HD uyumlu kamerası sayesinde 720p 1080p kalitesinde videolar çekebilirsiniz.
Batarya: Yüksek performans sağlamasına karşın batarya ömrünün de uzun gitmesi Iphone’nin artılarındandır.
Birçok uygulamasının olması. Sanal marketi sayesinde birçok ücretli ücretsiz uygulamaya ulaşabilir telefonunuza indirebilirsiniz.
Sağlamlık: Kasasının sağlamlığı telefon tercihi için önemli bir faktördür. Iphone’de sağlamlık faktörü tam anlamıyla oturtulmuş olması tercih sebebi olmasını sağlamıştır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>