займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


İnternette İş Bulma Siteleri

is_ariyorum

Temmuz 2012 itibariyle yapılan araştırmalar sonucunda Türkiye’deki işsizlik oranı yüzde sekiz nokta üç ( %8.3 ) olarak saptanmıştır. Şu anda Türkiye’nin nüfusunun 75 Milyon kişi olduğunu da göz önüne alırsak, 75 Milyon kişinin %8.3’ü 6.225.000 kişi yapar ki, bu sayı gördüğünüz gibi çok büyük. Bu kadar kişinin işsiz kaldığı ve her yılın sonunda bu işsizlik kafilesine üniversitelerden mezun olan 1.8 Milyon öğrencinin de katıldığını varsayarsak iş bulmak her geçen gün zorlaştığını anlayabiliriz. Bu problemin çözümü de internette. Çünkü internetten de artık işlere ve stajlara başvurulabiliniyor. İş ararken interneti kullanmanın birçok faydası var.

Birincisi atıyorum İstanbul'da Şişli'de oturuyorsunuz, başvuracağınız iş ise Ümraniye'de, daha işi almadan o kadar çok yolu, trafiği çekmeye gerek yok, çünkü sadece CV'nizi vereceksiniz, onlar bakacaklar, sizi birkaç defa görüşme için çağıracaklar... Bu kadar yolu gitmektense interneti kullanarak CV'nizi gönderebilirsiniz, işverenler de CV'nizi beğenirlerse sizi görüşme çağırırlar, böylece boşuna bir gidiş gelişi yapmamış olursunuz.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

İkincisi ise gazeteyi, çevrenizi kullanarak bulabileceğiniz iş ilanlarının sayısının bir sınırı vardır ve bu sınır internete oranla çok düşüktür. Gazeteyle 100 şirketin iş ilanına ulaşbiliyorken, interneti kullanarak belki 10.000 belki 20.000 firmanın iş ilanlarına ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu şirketler internete ilan koyarken bir eleman aradıklarını belirtiyorlar ve sürekli olarak boş bir pozisyon olup olmadığını anlık olarak güncelliyorlar. İnterneti kullanmadığınız müddet, şirkete gittiğinizde pozisyonun dolduğunu ya da artık eleman aramadıklarını söyleyebilirler ve bu da hem şevkinizi kırar hem de zamanınızı boşa harcamanıza sebep olarak fiziksel olarak sizi yorar. Böylece de bu ekonomik kriz döneminde bile hızlı bir şekilde iş bulabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz.

Üçüncüsü ise fiziksel olarak şirkete giderek işe başvurma prosedürünü uygularsanız ve şanslıysanız günde belki 10 işe kadar iş başvurusu yapabilirsiniz. Ancak sıcak evinizde rahat koltuğunuzda oturup, kıpırdamadan bir saatte onlarca, bir günde ise yüzlerce iş başvurusu bile yapabilirsiniz. Sonuçta yapmanız gereken internet iş bulma sitelerine CV'nizi yüklemek ve başvurmak istediğiniz ilana gelip, CV'mi gönder ya da başvur butonlarına tıklamak. İnterneti kullanmak bu kadar basitken, neden kullanmayasınız ki?

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>