займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


İnternet’in Doğru ve Bilinçli Kullanımı

INTERNET-for-web

İnternet, doğru ve bilinçli bir biçimde kullanıldığı takdirde, ciddi anlamda fayda sağlayan; yaşamı bir hayli kolaylaştıran en temel buluşlardan biridir. Lakin, diğer bir çok unsurda olduğu, İnternet’i de doğru, bilinçli bir biçimde kullanmaz isek, yeterince fayda sağlayamayız.

Bu yazımız içerisinde, İnternet’in en doğru ve en bilinçli bir biçimde kullanılması konusunda bilgi sunacağız. Tabii, bu bilgilerin doğrudan çocukluk ve büyüme esnasında bireyler sunulması, ileride ki toplumun İnternet’ten faydalanmasını artıracak, nesillere daha doğru bir kullanım bilgisi aktarılacaktır. Dilerseniz, madde madde doğru İnternet kullanımı hakkında bilgilerimizi sunalım.

Doğru ve Bilinçli İnternet Kullanımı


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1) İnternet, öncelikli olarak bilgi edinmek ve yaşamı kolaylaştırmak amacı ile kullanılmalıdır. Sosyalleşmek amacı ile yapılan kullanımlar ikinci planda olmalıdır.
2) Arkadaşlıklarınızı, sosyal yaşantınızı yada diğer unsurları gerçek yaşam ile entegreli tutmalı; İnternet üzerinden sosyal yaşam oluşturmaya, sosyalleşmeye çalışmamalısınız.
3) İnternet içerisinde geçirdiğiniz vakit önemlidir. Bu nedenle de, işlemlerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde halletmeli; günün büyük bir kısmını İnternet içerisinde geçirmemelisiniz.
4) İnternet, bir çok zararlı içeriği barındıran bir platformdur. Özellikle çocuklar başta olmak üzere; gerek birey, gerek aile olarak gerekli korumayı sağlamak adına, kullanılan İnternet’in belli programlar ile, kısıtlanması sağlanmalı. Bu kısıtlama, var olan zararlı içerikleri önlemek amacı ile olmalıdır.
5) Gezinmek, bilgi edinmek yada alışveriş yapmak amacı ile girdiğiniz tüm siteleri incelemeli; güven verip vermediğini araştırmalısınız. Bu konuda, orjinal lisanslı bir virüs programı edinerek, sitede herhangi bir zararlı içeriğin olup olmadığını görebilirsiniz.
6) Bilgisayarınızın, dış etmenlere karşın korumasını dediğimiz gibi; lisanslı virüs ve benzeri programlar ile sağlamalısınız. Kişisel bilgilerinizi, İnternet içerisinde doğrudan paylaşmamalısınız.
7) Sizlerden bilgi isteyen kişilere, doğrudan bilgi vermemeli; bulunduğunuz sitelere dikkat etmelisiniz.

Yukarıda ki temel maddelere göre hareket eder. İnternet içerisinde geçirdiğiniz saati en aza indirerek; sadece temel işlemleriniz için, İnternet\’ten faydalanır iseniz, daha olumlu sonuçlar alırsınız. Bunun yanı sıra, gerekli güvenli ortamı; güvenli İnternet’i sağlar iseniz, çocuklarınız içinde sorunsuz bir İnternet ortamı yaratabilirsiniz. Aksi halde, gerek siz, gerek aileniz için; İnternet olumsuz bir ortam olarak yansıyabilir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

1 Yorum İnternet’in Doğru ve Bilinçli Kullanımı

  1. mustafa diyor ki:

    SİTE HİÇ GÜZEL DEĞİL

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>