займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


İnternet Projelerinde Tek Yönlü Olmak

internet_1

İnternet’in sürekli olarak gelişim göstermesi, çok farklı projelerin, ciddi yatırımların yada farklı düşüncelerinde hayata geçmesine neden olmakta. Günümüzde, hemen her yaştan insanın İnternet sitesi açabilmesi, hatta bu konuda gelir dahi elde edilmesi, aslında pek zor bir konu değildir.

Baktığınız zaman, 15 yaşında ki bir gencin logo yaparak gelir elde ettiğini, kişisel bir blog açarak para kazandığını görebiliriz. Lakin, eğer çok daha ciddi ve uzun soluklu bir proje yapmayı düşünüyor iseniz, sizlere en büyük önerimiz tek yönlü olmanız olacaktır. Peki, nedir bu tek yönlü olmak? Genelde bir çok kişi, hemen her türlü konuya değineyim, kapsamlı bir portal kurayım, bir çok farklı açıdan kullanıcı sahibi olayım, gibi mantıklar ile hareket etmektedir. Oysa ki, MyNeT ve benzeri portalların ülkemiz içerisinde bu şekilde ki mantıkların geçerli olduğu dönemlerde kurulmuş olması, bizlere çok yönlü sitelerden başarı elde etmemizi oldukça zor bir hale getirmektedir. Tek yönlü bir site kurmak ise; belli bir kitleye, potansiyele odaklanmanız, daha rahat bir kitleye sahip olmanızı sağlayacaktır. Yani, hem kadın, hem sağlık, hem eğlence gibi konularda içerik sağlamak yerine; sadece kadınlar ile ilgili konularda içerik sağlamanız, çok daha sadık ve uzun vadeli bir kullanıcı potansiyeline ulaşmanız aşamasında sizlere büyük fayda sağlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuda, kullanıcı sayısı mantığı da göz önünde bulundurulabilir. Yani, “Ben günlük 1 milyon sayfa gösterimi yapmak istiyorum.” Demek yerine; “Ben günlük 200.000 sayfa gösterimi yapmak bunu da belli bir kitle ile sağlamak istiyorum.” Demek, çok daha mantıklı olacaktır. Bunun en temel nedeni ise, kalıcı bir kitle elde etmektir. Çok yönlü sitelerde kalıcı kullanıcı elde etmek zordur. Çünkü, arama sonucunda o anki ihtiyacını gidermek için gelir, ziyaretçi. Oysa ki; tek bir yönde içerik sunmanız, gelen ziyaretçinin bir daha sitenizi ziyaret etmesine imkân verir. Yukarıda verdiğimiz örnekten devam edelim isterseniz. Bir kadın; çok farklı konularda içerik sunan bir sitede sadece kendi istediğini bulur, okur ve gider. Lakin, sadece kadınlar ile alâkalı konularda içerik sunan bir sitede, okuduğu bir konudan sonra, diğer konulara da göz atar. Çünkü, diğer konularda onun ilgi alanına hitap eder. Lakin, kadın sağlığının yanına; bir oyun haberi koyarsanız, bu haber kullanıcının ilgisini çekmez ve alacağını aldıktan sonra, sitenizi terk eder.

Unutmayın; sadece uzun vadede hizmet sunan ve yıllarca varlığını koruyabilen projelerin geleceği parlaktır. Günlük, hareket eden siteler, en basit tabiri ile günü kurtarmaktan başka bir iş yapamazlar. Sizlerde, eğer yeni bir proje içerisinde yer alacak iseniz; mutlaka, uzun vadeli düşünün ve tek bir alanı seçin. O alanda ileride markalaşmanız, yani; bir kadın sitesi olarak ileride kadınsal sorunlarda sitenizin akıllara gelmesi, artık arama sonuçlarından ziyade, kadınsal konularda doğrudan sizin sitenizin ziyaret edilmesi, çok daha mümkün olacaktır.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>