займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


İlgi Çekmenin Püf Noktaları

ilgi çekmek

İnsanoğlu yaradılışı gereği girdiği her ortamda ilgi çekmek ister. Bunun için de her yola başvurur. Çünkü ilgi çekmek önemsenmek ve değer verilmek demektir. Bizler çocukluğumuzdan beri ilgi çekmeye çalışırız. Çocukken ağlayarak, yaramazlık yaparak, hasta numarası yaparak anne ve babanın ilgisini çekmeye çalışırız. Yaramazlık yapmakta ilgi çekme amacı güden bir davranış biçimidir. Büyüdükçe ilgi çekmek için yapılan çalışmalar biraz daha zorlaşır. Okulda elde edilen başarı ilgi çekmenin önemli basamaklarındandır. Kız çocukları için, makyaj yapmak, topuklu ayakkabılar, birbirinden şık kıyafetler, farklı saç modelleri dikkat çekmek için uygulanırken, erkek çocukları da giyimleri ve farklı saç kesimleri ile bu ilgi çekme yarışına dâhil olurlar.

Orta yaşlarda da bu aynı şekilde devam etmektedir. ‘İnsanlar kıyafetleri ile ağırlanırlar, karakterleri ile uğurlanırlar’ cümlesine yakından baktığımızda şunu görmekteyiz. İnsanlar bir toplulukta öncelikli olarak giyimleri ile dikkat çekerler, çünkü ilk etapta girdikleri toplulukta tanınmamaktadırlar. İkinci olarak gerçekleşen sohbet neticesinde karakterleriyle ilgi çekmektedirler.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

İnsanlar ilgi çekerek diğer insanlardan ayrılacak noktalarının olduğunu, yani tamamen farklı olduklarını birbirlerine ispatlamaya çalışırlar. Hep en iyisi olmaya çalışırlar. Çünkü en iyisi olmak kendilerine bulundukları ortamda bir egemenlik sağlar.

Peki, ilgi çekmenin püf noktaları nelerdir?  En önemlisi giyiminizdir. Kıyafet seçiminizle tüm dikkatleri olumlu veya olumsuz olarak çekebilirsiniz. Daha yüksek kariyer ve işinin en iyisi olmak da ilgi odağı olmanın en önemli şartıdır. Bol Bol gülümsemek, kahkaha atmak ve tabi bunları yerli yerinde ve dozunda yapmak dikkat çekmenizi sağlayacaktır.

Kendinize güvenmek ve tamamen doğal olabilmekte size gösterilen ilgiyi fazlasıyla arttıracaktır.Dik durmak kendinize olan güveninizi ortaya çıkaracak ve bu da bulunduğunuz ortamda sizin etkileyiciliğinizi ortaya çıkaracak birçok sebepten biri olacaktır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>