займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Hepatit C Hastalığı

Hepatit-C

Hepatit C bilindiği gibi virüsler ile buluşan hastalık hepatitlerin cinsinden gelen kan yolu ile buluşan bir virüstür. Bu nedenle kan alırken veya kan verirken çok dikkat edilmeli ve çok özen gösterilmelidir. Son yıllarda tıp ile ilgili makaleler dergiler ve kitaplarda hepatit konusuna oldukça geniş yer verilmiş bu konuda halkın bilgilendirilmesi konusuna önem verilmiştir. Hastalık çoğu zaman kişiyi rahatsız edicek belirgin rahatsızlıklar ile başlamaz. Sinsi bir hastalıktır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Karaciğer enzimlerini yükseltir kan değerli değişim gösterir. Hepatit C virüsü vücuduna yerleşmiş olan kişilerin yaklaşık olarak yüzde yirmisi siros hastalığına yakalanmaktadır. Hepatit C zaman zaman algılanabilir bu virüsü alan kişi rahatsızlık belirtileri hissedebilir. Genel olarak küçük çocuklarda fark edilmesi zor bir rahatsızlıktır. Hepatit C nin belirtileri halsizlik ve kaslarada güçsüzlük karın ağrısı baş ağrısı bulantı çok koyu renkte idrar kilo kaybı kokan ve yağlı olan yiyeceklerden tiksinme ve bu yiyecekleri yiyememe zaman zama sarılık ve eklem ağrılardır. Altı aydan fazla sürede vücuttan atılamayan hepatit C virüsü kronik hepatit C virüsüdür. Yani vücuda yerleşmiştir. Kronik hepatit C nin belirtileri ise sürekli halsizlik ve uyku ile birlikte yataktan çıkamama isteği hafif ve orta derece fakat kalıcı karın ağrısı vücutta oluşan kırmızı damar lekeleri avuç içlerinde kızarıklık karında şişlik el ve ayaklarda şişlik ve vücutta ödem oluşumudur. Kronik hepatit C de aynı zamanda kanser riski vardır. Bu riskler alkol ve sigara kullanımı erkek hastalar ve sirosu olan hastalarda çok daha yüksek bir orandadır. Hepatit C yüzde altı oran ile hamilelikte anneden bebeğe geçebilen bir hastalıktır. Fakat emzirirken anneden bebeğe geçmiş olduğu bu güne kadar görülmemiş bir durumdur.

 


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>