займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Hafızayı Besleyen 5 Gıda

beynimizi-besleyen-yiyecekler

Bildiğiniz gibi, insan hafızasının önemi oldukça fazladır. Bu nedenle de, hemen her türlü açıdan hafızayı beslemek, onu güçlü kılmak ciddi bir konu olmaktadır. Bu konuda ise, sizlere; hafızanızı besleme konusunda tüketebileceğiniz 5 farklı gıda sunacağız.

Hafızayı Besleyen 5 Temel Gıda


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1) Yabanmersini; beyne saldıran hemen her türlü dış unsura karşı savunma mekanizması oluşturur. Bu sayede, herhangi bir sorun yaşamadan, beyninizi koruma aşamasında doğal bir adım atmış olursunuz.
2) Omega 3, hafızanın güçlenmesini sağlayan hemen herkes tarafından da bilinmekte olan temel besinlerden biridir. Hafızanızı korumak yada daha güçlü bir hale gelmesini sağlamak için, Omega 3 tüketebilirsiniz.
3) Ceviz hafızanın en yakın dostlarından biridir. Günde en azından 3 ila 4 adet ceviz yemeniz, hafızanıza çok şey katacaktır.
4) Özellikle yoğun bir iş hayatı olan, sürekli olarak stres halinde olan kişiler için; B 12 vitamini hafızayı bu esnada koruyacak en temel unsur olacaktır.
5) Bulgur, pirinç ve benzeri E vitamini içeren besinler beyin ve hafıza için çok sevilen unsurlardır.

Evet, yukarıda yer alan temel 5 besin ögesi; sizlere daha sağlıklı bir hafızaya sahip olma konusunda yardımcı olacaktır. Bu nedenle, düzenli ve dozunda tüketilmesi ciddi anlamda önerilmektedir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>