займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

güneş gözlüğü

Yaz geldiğinde kimi giydiği kıyafeti tamamlamak, kimi farklı görünmek kimisi ise güneşin gözlerine zarar vermemesi için güneş gözlüğü kullanmaktadır. Sebebi her ne olursa olsun kullandığımız güneş gözlüklerinin şekli kadar kalitesi de önemlidir. Ama birçok insan bu önemli kısmı atlamaktadır alırken. Peki bir güneş gözlüğü alırken nelere dikkat etmek gerekir?


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Öncelikle güneş gözlüğünü bir aksesuar olarak değil sağlığımız için gerekli bir araç olarak kabul etmeliyiz. Güneş gözlüğü kullanmak için hiçbir yaş erken ya da geç değildir. Eğer uzun süre güneşte kalınacaksa herkes güneş gözlüğü kullanmalıdır. Gözlüğün yüze tam oturmaması durumunda yanlardan zararlı ışınlar alacağından gözlük seçerken sizin yüzünüze en uygun olanı tercih etmek akıllıca olacaktır. Her güneş gözlüğü ultraviyole ışınları tutmadığından  belirli bir standardı ve kalite belgesi olmayan gözlükleri almamalıdır. Güneş gözlüğü alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta budur. Kontak lensler UV koruması sağlamaz, dolayısıyla kontak lens kullananlar da güneş gözlüğü takmalıdır. Özellikle katarak ameliyatı olan kişilerin mutlaka güneş gözlüğü kullanması gerekir. Numaralı gözlük ya da lens kullanan kişilerin aynı zamanda güneş gözlüklerinin de numaralı olması lazımdır. Gözlüğünüzün cam renginin duman ya da kahverengi olması gerekir. Amber ve turuncu renk trafik ışıklarının algılanmasında sorunlara neden olur bu yüzden özellikle araç kullananlar bu renkteki gözlükleri kullanmamalıdır. Yine mavi renkli camlar, güneş ışınlarının göze daha çok yansımasına neden olduğu için tercih edilmemelidir. Yaşın ilerlemesine bağlı göz kırışıklıklarını önleyen önemli bir sağlık malzemesidir güneş gözlüğü.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>