займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Genel Anlamda Şizofreni Hastalığı

sizofreni

Şizofreni, kişinin sahip olduğu kişiliğinin yanı sıra, kendisine farklı bir kişilik daha yaratmasıdır. Bu durumu, bir kaç örnek ile anlatacağız. Lakin, öncelik olarak; şizofrenin, toplum içerisinde yanlış bilindiği konusuna değinmek, bu konuda daha kapsamlı bilgi sunumu yapmak istiyorum.

Bildiğiniz gibi, şizofreni; halk içerisinde deli olarak bilinmektedir. Şizofreni olan bir insana, herhangi bir rahatsızlığı var gözü ile bakmak yerine; direkt olarak deli damgası vururlar. Bu çok yanlış bir durumdur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, dilerseniz, bunu bir örnek ile açıklayalım. Kişi, normal yaşantısı içerisin de bir doktor olabilir. Lakin, şizofreni sonucunda kendisine biçtiği yeni kişiliği yüzünden, kendisini farklı biri olarak bazı dönemler içerisin de görebilir. Yada, farklı bir insan, karakter yaratabilir kendi kafasında ve bu karakter ile sürekli olarak konuşma eyleminde bulunabilir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Peki, bunun bir zararı var mıdır?

Temel anlamda herhangi bir zararı yada kişiye olumsuz bir etkisi bulunmamaktadır. Bu aşamada, aile ve çevre faktörünün de önemi oldukça fazladır. Eğer, doğru bir yaklaşım içerisinde olunur ise; herhangi bir sorun yaşamadan bu problemi gidermek, karşı tarafın daha rahat bir biçimde yaşadığı şizofreni dönemlerinde, herhangi bir sorun meydana gelmeden hayatına devam etmesini sağlamak mümkün durumdadır. Yani, şizofreni genel anlamda zararı olmayan bir durumdur. Doğru yaklaşımlar ve destek süreci ile, çözüme kavuşturulması mümkündür.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>