займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Gani Müjde Kimdir?

gani-mujde

Karikatürist senarist ve yönetmen olan Gani Müjde yirmi yedi kasım bin dokuz yüz elli dokuz yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Mimar Sinan Üniversitesi Sinema- Tiyatro bölümü mezunu olan Gani Müjde Kosova Prizren böçmeni bir ailenin dördüncü ve sonuncu çocuğudur. Laklak isimli dergide editörlük yaparak çalışma hayatına başlamıştır. Daha sonra bir grup karikatürist arkadaşları ile herkesin bildiği ve okumaktan keyif aldığı Limon Dergisi’nin yayınına başlamıştır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Limon Dergisi’nde Peynir Gemisi adı altında yazılar yazmaya ve karikatürler çizmeye başlamıştır. Ayrıca Tükenmezkalem isimli yazım ve prodüksiyon şirkiteni kurmuştur ve yönetmektedir. Oyuncu Belma Canciğer ile evli Gani Müjde’nin Ece Su isminde bir kızı Arda isminde de bir oğlu vardır. Gani Müjde’nin çalışmış olduğu kurumlar; gırgır fırt laklak limon nankör deli politika şenola günaydın güneş cumhuriyet tomorrow aktüel sabah milliyet penguen ve navigadır. Gani Müjde’nin yazmış olduğu yapıtlar; peynir gemisi törkiye ayaküstü beraber ve solo kaygılar ahmak ıslatan aramızda kalsın seni sevdiğimi kimseye söyleme çünkü ben herkese söyledim üç yanlış bir doğruyu götürür, isim şehir hayvan bitki, kahpe bizans, ya benimsin ya toprağın ya da arasını bulalım, bendeki kulak Van Gogh’ta yok. Gani Müjde’nin yazmış olduğu ve katkıda bulunmuş proramlar ise; biraz düş biraz gülüş, kahpe bizans, bir başka gece, şamata, vay anam vay, ruhsar, bayanlar baylar, kaygısızlar, ince ince yasemince, laf lafı açıyor, baskül ailesi, şafak vakti, akasya pasajı, dostlar pasajı, eller yukarı, bir yaz gecesi rüyası, kibar ana, hayat bilgisi, davetsiz misafir, yahşi cazibe, pis yedili, harem, deli saraylı, selena, gönül, dikkat bebek var, ayrılsakta beraberiz, kibar ana, iki arada, şans direksiyonu ve deli saraylıdır.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>