займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Felix Baumgartner Uzaydan Atladı!

c_felix_baumgartner_skydive

Avusturya asıllı macera düşkünü Felix Baumgartner uzaydan atlayış yaptı. Uzaydan yaptığı atlayışını başarı ile tamamlayan Felix Dünya çapında sosyal medyada büyük ilgi gördü. Bu atlayışın ilgi çekmesini kısaca size şu cümle ile anlatalım; tamı tamına 39km yükseklikten atlayış yaptı. Hatta yaptığı atlayış sırasında 30 saniyede 980 km hıza ulaştı, 40 saniyede ses hızını aşan insan olma özelliğini kazandı. Felix bu yüksekliğe helyum ile doldurulmuş balonla çıktı. Hatta öyle ki atlayış ile ilgili video youtube’da 7 milyon kişiden fazla izlendi.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Felix Baumgartner, ilerleyen günlerde daha yüksek mesefalerden atlamayı deneyeceğini söyledi. 43 yaşındaki ordudan emekli paraşütçü Baumgartner, 1960’da saatte 988 kilometre hızla 31 bin metreden atlayan Joe Kittinger’in rekorunu kırmayı amaçlıyordu. İlerleyen günlerde bakalım Felix Baumgartner bu rekoru kırabilecek mi?

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>