займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Ergenlik döneminde cilt bakımı

ciltbakimi1

Canlı ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için özellikle ergenlik döneminde yapılan cilt bakımı çok önemlidir. Cilt bakımına ne kadar erken başlanırsa olumlu sonuçlar o kadar erken alınır. Cilt bakımına başlarken öncelikle cilt tipinize uygun ürünler kullanmaya özen göstermeniz gerekir. Zira yağlı cilt, kuru cilt, karma cilt tipleri ayrı ayrı bakım gerektirir.
Her cilt tipi ergenlik dönemine geçiş aşamasında olduğundan daha yağlı bir yapıya bürünür. Bunun asıl sebebisebum oranın artması ile alakalıdır. Cildin yağ oranının artması ile ergenlik sivilceleri, siyah noktalar, akneler ortaya çıkmaya başlar.
Bu sebeple ergenlik döneminde tamamen cilt tipinize uygun cilt bakım ürünleri kullanmanız gerekir. Yanlış cilt bakım ürünleri sebebiyle sivilce oluşumu, akne oluşumu, siyah nokta oluşumları hızla artabilir.
Ergenlik döneminde cilt bakımı yaparken öncelikle her sabah cilt tipine uygun bir yüz yıkama jeli ile cilt temizlenmeli ve güne öyle başlanmalıdır. Gece yatmadan önce yine aynı yüz yıkama jeli ile yüz yıkanmalı ve öyle yatılmalıdır.
Hem sabah hem de gece yüz yıkama jeli kullandıktan sonra içersinde kimyasal madde bulunmayan, koruyucu madde barındırmayan bir nemlendirici krem kullanmak gerekir.
Hafta içinde sadece 2 defa yapılacak peeling ile cildin ölü derisinden arınması sağlanmalıdır.
Haftada 2 defa cilt bakım maskesi kullarak siyah nokta ve sivilce oluşumunu engelemek veya varolan sivilce ve siyah noktaları yok etmek için bunu alışkanlık haline getirmek gerekir.
Ergenlik dönemindeki cilt bakımı için düzneli olarak bu adımları yapmanız halinde uzun yıllar canlı ve parlak bir cilde sahip olabilirsiniz.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>