займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


En Ucuz Android Tabletler

tabletler

Söz konusu mobil cihazlar olduğunda tablet ve telefonlarda en çok kullanılan işletim sistemi olan Android işletim sistemidir. Özellikle Android işletim sistemine sahip olan tabletlerin piyasaya çıkması ile pek çok kişi tablet alabilme şansına sahip olmuştur.

Tablet bilgisayarlar boyutları genellikle 7 inch’den başlayan ve giderek artan büyük bir dokunmatik cep telefonunu andıran cihazlardır. Bu cihazlar taşıması oldukça kolay olduğu ve pek çok işlemi kolayca yapabildiği için tercih edilmektedir. Her şeyden önemlisi tabletler sürekli kullanımda 10-12 saati geçebilen bir açık kalma süresine sahiptir. Bu da özellikle bilgisayarında yapması gereken küçük işler için bile büyük ve ağır bilgisayarları taşımak istemeyenler için önemli bir çözüm olarak ortaya çıkmıştır.

Günümüzde 100 doların bile altına piyasada tablet bulabilmek mümkündür. Android işletim sistemine sahip olan tabletlerin fiyat aralığı oldukça geniştir. 1000 dolar ve hatta üzerine de Android tablet bulunabilmektedir. Tablet işlemcileri genellikle fiyat açısından fark ettirmez. Günümüzde 100 dolarlık tablet ile 600-700 dolarlık bir tabletin aynı işlemciyi kullandığı tespit edilmiştir. Android işletim sistemi açısından genellikle işlemciler çok zayıf olmadıkça önemli birer sınırlayıcı değillerdir. Ancak donanım açısından yeterli bir sabit disk alanı ve bellek oldukça önemlidir. Bellek miktarı 512 mb’ın altında olmamalıdır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Tablet alırken ekran oldukça önemli bir unsurdur. Özellikle tabletlerin mobil cihazlar olduğu unutulmamalıdır. Büyük bir ekran hem pilin çabuk bitmesine yol açar hem de taşıma açısından sorunlu olabilir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar küçük tablet seçmek çok mantıklı olacaktır. Bunun yanı sıra ekran çözünürlüğü ve dokunmatiğin kalitesi de oldukça önemli bir detaydır.

Piyasada çok sayıda ucuz tablet satan marka göreceksiniz. Bunlardan bazıları hem oldukça kaliteli hem de oldukça kullanışlıdır. Ancak maalesef bir çoğu oldukça kötü durumdadır.  Bu nedenle tablet almadan önce önemli bir araştırma yapmalı ve alacağınız marka hakkında detaylı bilgilere sahip olmalısınız. Her şeyden önemlisi tableti en azından birkaç dakika da olsa kullanabilmelisiniz. Bunlara dikkat ederseniz iyi ve ucuz bir tablet sahibi olabilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>