займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Ekonomik Uçak Bileti

alitalia airbus

Günümüzde hemen hemen herkes gerek yurt içi gerek yurt dışı seyahatlerini uçakla gerçekleştiriyor. Yeni açılan havaalanları, yeni kurulan hava yolu şirketleri, artan rekabet, teknolojinin gelişmesi derken bu artışta birçok etkenin payı var. Ancak muhtemelen en çarpıcı etken bilet fiyatlarının ucuzlamasıdır. Eskiden sadece elit kesime hitap eden uçak seyahati bugün hemen hemen herkesin kullanabileceği bir konumda. Peki ucuz uçak bileti nasıl bulunur? Bu sorunun cevabı birkaç önemli noktada gizli.

Ucuz uçak bileti bulmak için dikkat edilmesi gereken ilk nokta uçak yolculuğunun tarihini ve biletini erkenden ayarlamak. Erken rezervasyon ile bilet fiyatlarında çok büyük bir indirim sağlanabilir. Yurt içi seyahatlerde bu fark fazla olmayabilir çünkü kısa parkurlarda uçuşlar çok sıktır. Ama özellikle yurt dışı uçak seyahatlerinde seferler daha seyrek olduğu için bileti erkenden almak çok daha mantıklıdır. Çünkü uçaktaki koltuklar ne kadar doluysa bilet fiyatı o kadar pahalı olur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

inflight entertainment 300x199 Ekonomik Uçak BiletiBiletinizi daha ucuza almanızı sağlayacak bir diğer konu dönem dönem gerçekleşen kampanyalardır. Hava yolu firmaları her zaman kampanya yapmasa da, hemen her dönem kampanyalı uçak seyahati bulmak mümkündür. Bu noktada da erken davranmakta fayda var. Kampanyalar da genellikle uçuşlardan bir veya birkaç ay önce gerçekleşiyor çünkü. Özellikle yurt içi uçak biletlerinde kampanyalar fiyatları iki haneli rakamlara kadar, hatta otobüs biletlerinden daha ucuza düşürebiliyor.

Bileti nereden aldığınızın da fiyat üzerinde ciddi bir etkisi vardır. Gerçek şubeler, yani dışarıda bizzat gidip bilet aldığımız şubeler sanal şubelerden daha fazla komisyon uygular. Kira bedeli, personel masrafı gibi herkesin tahmin edebileceği masraflar gerçek şubelerde söz konusu iken, sanal şubelerde bu tarz masraflar yoktur. Dolayısıyla biletler sanal şubelerde çok daha ucuza bulunabilir. Biletinizi internet üzerinden almanız size ortalama yüzde on gibi bir indirim sağlayabilir.

Temel olarak yukarıdaki noktalara dikkat ederek cebinizden çok daha az para çıkmasını sağlayabilirsiniz. Eski usül şubelerden bilet almak hem bedeninizi yorar, hem de cebinizi yakabilir. Bu noktaları kullanarak büyük bir tasarruf yapabilir, paranızı seyahatiniz esnasında, veya bir köşede değerlendirebilirsiniz. Tabir-i caizse meteliğe roket atılan bir devirde kim bir hizmeti daha pahalıya almak ister ki?


Etiketler: , ,

4 Yorum Ekonomik Uçak Bileti

 1. mehmet diyor ki:

  Sitenizden link satıyormusunuz ?

 2. Mehmet Ali Köse diyor ki:

  ekonomik bilet satın alabilmek için artık çok araştırmak gerekiyor çok farklı fiyatlarla karşı karşıya kalabiliyorsunuz.

 3. Murat OĞRAK diyor ki:

  Vermiş olduğunuz bilgiler için teşekkür ederim

 4. Haki Dilibal diyor ki:

  Eskisi gibi değil uçak bileti almak için çok fazla araştırma yapmak gerekiyor

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>