займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Ekim Ayının Önemli Olayları

önemli

Günümüzde artık günün olayı ve günün nabzı internette belli oluyor. Bu olaylar sosyal medyalar aracılığı ile anlık olarak takip ediliyor ve paylaşılıyor. Pek çok önemli olay anlık olarak internetten canlı olarak yayınlanıyor.

Bu olaylardan en son popüler olanı tüm dünyadan milyonlarca kişinin anlık olarak takip ettiği Red Bull Stratos etkinliğiydi. Felix Baumgartner isimli Avusturya’lı bir maceraperest atmosfer sınırına oldukça yakın bir noktadan 39000 metre civarından serbest olarak atladı. Bugüne kadar yapılmış en yüksek atlama olan bu olay sırasında Felix yaklaşık olarak 1200 km/saat hıza ulaştı. Birkaç dakika içerisinde oldukça başarılı bir iniş gerçekleştiren Felix’in rekorunu kırabilmek yakın zamanda pek de mümkün değil. Çünkü Felix’in ulaştığı yükseklikten biraz daha yukarı çıkılması durumunda yer çekimi oldukça zayıf hale geleceğinden insanların tekrar yeryüzüne kavuşamaması durumu gerçekleşebilir. Ancak bilim adamları biraz daha bu mesafenin artabileceği görüşündeler. 39000 metre mesafeden yeryüzüne atlamak için gerçekten büyük bir cesaret sahibi olmak gerekiyor.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Son zamanların en moda olaylarından biri de hiç kuşkusuz PSY’nin Gangnam Style şarkısı ve müzik videosudur. Tüm dünyada yüz milyonlarca izlenen videonun izlenme sayısının yarım milyarı geçtiği tahmin edilmektedir. Kore’de Gangnam bölgesinde yaşayan zengin kesim ile dalga geçmek için yazılan şarkı ve çekilen video tüm dünyada en çok izlenen video olma yolunda hızlı ilerlemektedir. Bu video ülkemizde de paylaşım rekorları kırmıştır.

Bu tip popüler olayların yanı sıra ülkemiz ile Suriye arasında olan gerilim de son dönemin önemli olayları arasındadır. Çeşitli sınır olayları sonucunda hayatını kaybeden vatandaşlarımız olmuştur. Bu nedenle ülkemiz tezkere çıkarmıştır ve bunun kullanılıp kullanılmayacağı henüz belirli değildir. Ancak ülkemizin Suriye sınırına yakın olan yerleşim birimlerimde çok önemli huzursuzluklar, can ve mal kayıpları gözlemlenmektedir. Suriye’nin içinde bulunduğu iç karışıklıklar ülke içinde ve dışında milyonlarca insanın yaşamını etkilemiştir. Bu sorunun en barışçıl çözümler ile bir an önce çözülmesi milletimizin tek temennisidir. Bu nedenle yapılacak adımlar tüm dünya tarafından ilgi ile takip edilmektedir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>