займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Dünden Bugüne Red Hot Chili Peppers

red-hot-chili-peppers

1983 yılında kurulan  Tony Flow And the Miraculously Majestic Masters of Mayhem adıyla grup rock dünyasına katılan, ilerleyen yıllarda rock dünyasına yeni bir soluk katacaktır. Tony Flow And the Miraculously Majestic Masters of Mayhem funk, punk ve metal müziği karıştırarak kemikleşen bir dinleyici kitlesine kısa zamanda ulaşmayı başarmıştır.

Amerika Birleşik Devletlerinde çıkış yapan grup bugünkü ismini ise 1983’te almıştır. Grubun kurucuları Anthony Kiedis, Micheal Balzary, Hillel Slovak ve Jack Irons’dır. 1983 Yılında ilk albümlerini çıkaran grup, ticari başarı yakalayamamış olamasalarda yer altı diye tabir edilen müzik dünyasında ciddi bir başarı yakalamışlardır.

Bir çok albümü bulunan Red Hot Chili Peppers rock grubunun albümlerini ve önemli grup içi gelişmelerini yazmak gerekirse;


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1985 yılında ise ‘Funk Tanrısı’ adlı albümlerini piyasaya sürmüşlerdir.
Grup 1987 yılında ise The Uplift Mofo Party Plan adlı albümlerini piyasaya sürmüştür.
24 Haziran 1988 de Hillel aşırı doz uyuşturucudan ölmüştür.
– Bu tarihlere kadar bir çok grup ismi ara ara değişmiştir –
1989 da Milk adlı albüm çıkartarak ilk defa altın plak ödülünü kazanmışlardır ve ilk single “Knock Me Down” 24 Haziran 1988 de aşırı doz uyuşturucudan ölen Hillel’in anısınadır.
Blood Suger Sex Magik adlı albümlerini 1991 de piyasaya çıkarmıştır. Bu albümlerinde Give it away adlı parça, en iyi hard rock dalında Grammy ödülüne layık görülmüştür. Böylece grup ilk defa bir parçasıyla Grammy ödülü de almıştır.
1995 de ise One Hot Minute adlı albümünü çıkaran Red Hot Chili Peppers dünyada 5 milyon adet albüm satarak ulaşılması güç bir ticari başarı sağlamıştır. Bu albüm 4 numara ile müzik listelerine girip bir ulaşılması güç daha başarıya imza atarak 55 hafta zirvede ki yerini korumuştur.

1995 yılına kadar bu kadar başarıya imza atan rock grubunun  1995-2012 arasında ki başarıları da bir bu kadar daha vardır. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da sahne alan rock grubu yıllara rağmen performansından hiç kaybetmeyip aksine yıllanan sahne performansına sahip olduklarını bir kere daha göstermişlerdir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>