займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Dropbox Nedir?

Dropbox

Akıllı telefonların (smartphone) hayatımıza girmeye başlaması ile birlikte bu telefonlarda kullanılan popüler uygulamalar da insanlar arasında yayılmaya başladı.

Hemen hemen her akıllı telefon platformunda karşımıza çıkan uygulamalardan bir tanesi de “Dropbox” oldu.

Şimdi gelelim Dropbox’tan ve kullanımından bahsetmeye.

Dropbox internet bazlı bir servis ve kullanıcılarına ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki seçenek sunuyor. Ücretli ve ücretsiz seçeneklerin arasındaki en belirgin fark ise depolama alanı.

Dropbox internete bağlanabilen cihazlarınız ve internete erişiminiz olan herhangi bir aletten çevrimiçi veya çevrimdışı sizin belirlediğiniz dosyalara ulaşabileceğiniz, değişiklik yapabileceğiniz ve istediğiniz kişilerle paylaşabileceğiniz bir hizmet.

Dropbox ücretsiz olarak kaydolan kullanıcılarına 2GB depolama alanı sunmakta. Bu depolama alanının yakın zamanda arttırılacağı da gündemde. 2GB alan Office dosyaları gibi düşük yer kaplayan fakat önemli içeriğe sahip dosyalarınızı depolamak için yeterli bir alan.

Bunun dışında 2GB alanı arkadaşlarınızı davet ederek onların da kaydolmasından sonra her davet başı 500MB arttırabiliyorsunuz.

Dropbox ile nasıl senkronizasyon yapılır?

Dropbox esasında web tabanlı bir hizmet olmasına rağmen kullanıcıların mobil uygulama ve PC uygulaması da sunan bir hizmet.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Oluşturduğunuz kullanıcı adı ile birlikte isterseniz internet tarayıcınızı kullanarak sisteme giriş yapabiliyorsunuz, isterseniz de PC uygulaması ve mobil uygulamasını indirerek yine aynı şekilde giriş yapabiliyorsunuz.

Bilgisayarda Dropbox size normal klasörlerden farklı olmayan bir şekilde klasör açıyor ve internet bağlantınız olduğu müddetçe oraya “Kopyala+Yapıştı” yaptığınız her dosyayı tüm ortamlarda anında senkronize ediyor.

Senkronize edilen dosyalarınızı senkronizasyon tamamlandıysa çevrimdışı olarak da görüntüleyebiliyorsunuz. Örneğin bir arkadaşınızla proje çalışması yapacaksınız. Fakat yanınızda ne USB bellek ne de bilgisayar taşımak istemiyorsunuz. Yanınıza almak istediğiniz evrak’ı Dropbox klasörüne atıp senkronizasyonun tamamlanmasını bekliyorsunuz. Sonra bu evrağa isterseniz mobil uygulama üzerinden isterseniz de gittiğiniz yerde Dropbox internet sitesine girerek ulaşabiliyorsunuz.

Ya da bir arkadaşınıza dosya göndereceksiniz kolayca Dropbox üzerinden link oluşturup bu linki istediğiniz kişi veya kişilerle paylaşıp onlara sadece bu dosyaya erişim hakkı sağlayabiliyorsunuz.

Dropbox size gerçek zamanlı erişim ve senkronizasyon hizmeti sunuyor. Benzer hizmetlerden farkı da bunu çok kısa sürede ve size hissettirmeden yapabiliyor olması.

Daha fazla bilgi için Dropbox sitesini ziyaret edin…

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

1 Yorum Dropbox Nedir?

  1. antalya nakliye diyor ki:

    Paylaşımlar faydalı Tesekkürler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>