займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Doğru Seçimler, Doğru Kararlar!

karar-verme

Hayat, her adımda farklı seçimlerden ibarettir aslında. Önemli olan, bu seçimleri ne kadar doğru bir şekilde yaptığınız ve seçimleri yaparken verdiğiniz kararları ne kadar doğru bir şekilde verdiğinizdir. Peki, siz kendinize baktığınızda, geçmişe doğru yolculuğa çıktığınız da, vermiş olduğunuz kararların doğru, yaptığınız seçimlerin ise doğru adımlar olduğunu düşünüyor musunuz?

Bize kalırsa bir çok insan gibi, hem evet; hem de hayır şeklinde cevap vereceksiniz. Çünkü, insanlar sürekli olarak yanlış seçimler yaparlar. Sadece belli dönemler içerisin de doğru seçimleri, doğru kararları tercih ederler. Peki, insanlar neden yanlış seçimler yaparlar? Bunun en temel nedeni, dünyanın ve sistemin kurulu olduğu çıkar düzeni olmaktadır. İnsanlar, isteklerini, seçimlerini ya da kararlarını kendi isteklerine, kendi mutluluklarına göre yapmaz. Çalıştığı yerde patronuna, evde eşine ya da genç ise, ailesine göre karar verir. Bu nedenle de, genelde yapmacık bir mutluluk içerisinde yer alır insan.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Doğru Seçimler, Yanlış Kararlar!

Başlığımız ile zıt yönde bir bakış açısı savunacak olur isek, seçimleri doğru; kararları yanlış vermeyi yeğleyebiliriz. Çünkü, yapılan seçimler bizleri hayatımız boyunca etkileyecektir. Örneğin, bir evlilik konusunu ele alalım. Biraz, Yeşilçam havasında bir örnek olacak. Lakin; durumu tam olarak özetlememiz için bizlere yardımcı olacak. Eğer, sizler zengin bir adam ile evlenmeye karar verir iseniz, onu da sevmiyor iseniz bu yanlış bir karardır. Lakin, geleceğiniz için doğru bir seçimdir. Eğer, fakir ama sevdiğiniz biri ile evlenmeye karar verir iseniz; doğru bir karar, yanlış bir seçimdir. Her ne kadar size doğru bir seçim olarak gelecek olsa da, gelecek için yanlış bir seçimdir.

Kısacası, seçimler konusun da her zaman doğru kararlar vererek hareket edemeyiz. Bu tür durumlarda ise, devreye seçimlerin doğru olmasını sokmalı, kararlar yanlış olsa da doğru seçimler ile hareket etmeye çalışmalıyız.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>