займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Doğaya Kaçış; Into The Wild (Özgürlük Yolu)

into-the-wild

Büyük binalar, yoğun iş hayatı, stres, para ve tüm bunların ortasında kalmış hayaller. İnsanlar, sürekli olarak çalışıyor ve sonunda bir ödül almak için kendilerini şartlandırıyor. Tıpkı, programlı bir robot gibi. Kulağa ne kadar kötü geliyor değil mi? Ne yazık ki hepimiz böyleyiz. Büyük bir sistemin içerisinde, küçük ödüllere odaklanmış insanlar.

Into The Wild filmi, bir çok insandan farklı olan, farklı düşünen ve cesaretini toplayarak doğaya doğru uzun bir yolculuğa çıkmış, farklı bir hikayeyi anlatıyor. Hikaye, her ne kadar farklı olsa da, yaşanmış ve gerçek bir hikaye oluşu, izleyenlere de cesaret veriyor. Filmde ki kahramanımız, Christopher McCandless… Zengin bir aileye sahip olan, eğitiminin ilk aşamasını başarılı bir şekilde tamamlamış, bir miktar parası bulunan ve bu parası ile, iyi bir üniversitede eğitim görebilecek biri. Lakin, o sistemin getirisi olan tüm bu unsurları kabul etmiyor. Sürekli olarak çalışma hırsına sahip olan anne ve babasından, sistemin getirisi olan unsurlardan kaçmak istiyor. Nitekim, mezun olmasının hemen ardından bunu yapmak için yola koyuluyor.

Christopher McCandless – Hedef Alaska

Evet, mezun olan ve diğer bir çok yaşıtından farklı düşünceleri bulunan, insanın doğada çok daha mutlu olabileceğine inanan Christopher McCandless, artık yola çıkmaya hazırdır. Yolculuğun hedefi, Alaska’dır. Çıkacağı bu uzun yolda, bütün paralarını yakar, ailesine bir süre üniversitede okuduğuna dair mektuplar göndermek adına uzun mektuplar hazırlar. Bunları, belli zaman aralıklarında ailesine gönderilmesi için ayarlar. Artık, özgürdür. Önünde uzun bir yol vardır ve izleyenler için macera dolu dakikalar başlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Normalde, uçak yolculuğu ya da daha farklı seçenekler ile, rahat bir şekilde gidebileceği Alaska, onun için farklı bir yerdir. Tüm yolculuğunu, otostop çekerek, yürüyerek, büyük bir kanyonu cesur bir şekilde aşarak yapar. Tabii, her aşamada farklı insanlar ile karşılaşır, yeni hikayelerin içerisinde yer alır. Yolculuğun bir kısmında, hippi bir çift ile devam eder, bir kısmında kendi parasını, kendisi kazanmak için güneyde bir çiftlikte çalışır. Yaktığı paraları ile yapacağı yolculuğa göre, çok daha mutludur, özgürdür. Çünkü, kendi isteklerine göre hareket ediyordur, doğayla iç içe yaşıyordur. Tüm macera dolu yolculuk günlerinin ardından, Alaska’ya ulaşır ve Magic Bus (Sihirli Otobüs) ile karşılaşır.

Christopher McCandless – Magic Bus (Sihirli Otobüs)

Zevkli ve doğa ile iç içe bir yolculuğun sonunda, tüm unsurlardan uzak bir yaşam alanı bulmuştur. Telefon, bilgisayar, kurallar ya da diğer hiç bir şey yoktur. Sadece, sihirli otobüs ve doğa vardır. Otobüsü, kendine göre temizler, düzenler ve doğanın tam ortasında, Alaska’nın içinde bir yaşama başlar.

Eğer, sizlerde Christopher McCandless’ın bu yolculuğunu, doğa ile iç içe geçirdiği zamanları, gerçek bir hikayenin sinemaya yansımış halini, hâlâ daha izlemediyseniz, hiç vakit kaybetmeden izleyin. Yaşadığımız sistemin, ne kadar bağlayıcı bir sistem olduğunu bir kez daha düşünün. En önemlisi de şu soruyu sorun kendinize; tüm bu hayallerin ve isteklerin dışında kalan doğa, insanı daha mı mutlu eder? 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>