займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Diyet Kola Kilo Verdirmiyor, Aksine Kilo Aldırıyor

Diyet Kola

Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan araştırma diyet sıfatı ile satılan kolaların aslında hiç de masum olmadığını gösteriyor.

Kilosuna dikkat eden tüketicilerin tercih ettiği diyet kola, aslında karın bölgesinde yağ birikmesine neden oluyor. Hatta diyet kola göbeği diye bir deyiş bile var.

Şeker yerine kullanılan kimyasallar şekerin vücutta yaptıklarının daha fazlasını yapıyor. Vücut, tanımadığı bu maddeler karşısında ne yapacağını bilmediğinden onları yağ olarak depolama yolunu seçiyor.

Kullanılan kimyasalların metabolize edilme şekli şekerden daha farklı olduğundan zararları şekerinkinden daha fazla. Pardue Üniversitesi’nde yapılan araştırmada diyet kolanın yaşlanma sürecini hızlandırdığı belirtiliyor.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Karbonat, renklendirici ve aspartam gibi tatlandırıcılar vücudun tanımadığı maddeler ve zararlarını öngörmek güç. Bu tür maddelerden neyin içinde olduğuna aldırmaksızın kaçınmak gerek.

Aspartam, şeker yerine tatlandırıcı olarak kullanılan ve modern gıda endüstrisinin en sevdiği maddelerden biri. İçinde %40 aspartik asit, %50 fenilalanin ve %10 oranında metil alkol bulunur. Aspartik asit sinirsel bir uyarıcıdır. Fenilalaninin fazla tüketimi ise beyne zarar verir.

Kilo aldırmadığı iddiası kesinlikle temelsizdir. İnsülin salınımını uyarır. Bu ise kan şekerinin aniden düşmesine sebep olur. Kan şekerinin düşmesi ile meydana gelen açlık hissi ise kişinin ihtiyacı olmadığı halde yemek yemesine sebep olur.

Son yapılan araştırmalarda kanserojen olduğu kanıtlanmış vaziyette. Diğer zararları; baş ağrısı, uyuşukluk, baş dönmesi, yorgunluk, depresyon, solunum güçlüğü, kalp ritminde düzensizlik.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>