займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

200136098-001

Ehliyet almak için önünüzdeki sınavlardan birisi de direksiyon sınavıdır. Direksiyon sınavları her ehliyet alacak kişide korku yaratmaktadır. Özellikle ilk defa araç süren kişilerde oluşan bu kaygı, sürüş esnasında kişiye hatalar yaptırabilmektedir.

Direksiyon sınavı olurken yan tarafınızda eğitmeniniz otururken, araçtaki arka koltukta ise görevli müfettişler oturmaktadır. Yaptığınız her hareketi inceleyen müfettişler, sizin her hatanıza puan kıracaktır.

Puan kırılmasını engellemek için yapılması gereken şeyler vardır. İlk olarak araca bindiğiniz an koltuğunuzu kendinize göre ayarlamalı ve emniyet kemerinizi düzgünce takmalısınız. Aynalarını kontrol ettikten sonra vitesi boşa alarak arabayı çalıştırmalısınız. Çalışan arabayı hareket ettirmek için el frenini indirip, aracı yavaş bir şekilde harekete geçirmelisiniz. Bu işlemleri yaparken hızlı olmanız gerekmez. Müfettişler hızlı veya yavaş yapmanıza değil, doğru veya yanlış yapmanıza puan vermektedirler.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Aracı harekete geçirdikten sonra hızınızı çok yükseltmeyin. Hızını çok yüksek tutan kişilere müfettişler tarafından uyarı gelir ve hata puanı hanesine yazılır. Bazı müfettişler bu uyarıyı bile vermeden puanınızı düşürebilmektedir.

Direksiyon sınavı olurken müfettişler genel olarak size soru sormazlar. Sordukları sorular tamamen sizi test etmek amaçlı sorulmuş sorulardır. Bu sorular sadece direksiyon sınavı ile ilgilidir ve sizin ne yapacağınızı ölçmek için sorarlar.

Yazılı sınava girip ardından direksiyon sınavına giren adaylar genellikle sınavı geçmektedirler. Heyecan yapan veya bol hata yapan kişiler kesinlikle bu sınavı geçememektedirler. Unutulmamalıdır ki heyecanlı olmak, en fazla puanın kırılmasına sebebiyet vermektir. Araç sürerken, müfettiş ile konuşurken, hazırlığınızı yaparken heyecanlı görünmeniz, sizden 10 puan götürülmesine neden olacaktır.

Direksiyon sınavını başarılı bir şekilde geçtiyseniz, ehliyet için kayıt olduğunuz sürücü kursu en fazla 2 gün içerisinde sizi haberdar edecektir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

5 Yorum Direksiyon Sınavında Nelere Dikkat Etmeliyiz?

 1. ayhan diyor ki:

  müthiş bir yazı olmuş, teşekkürler…

 2. Rauf Orbay diyor ki:

  Aynen katılıyorum, ben direksiyon sınavında şanzımanı dağıttım sonuç olarak ehliyeti alamadım.

 3. süleyman diyor ki:

  Öncelikle Paylaşımınız İçin Teşekkürler Yalnız Bir Sorum Olacak Sınav Olacağımız Yer Yaya ve Trafiğe Kapalı Alandamı Gerçekleştirilecek Yoksa Boş Bir Arazide mi? :S

  • kumbaracı diyor ki:

   Trafiğe açık alanlarda gerçekleştirilmektedir. Hatta zaman zaman bu konu tartışılır, ne kadar doğru ne kadar yanlış diye.

 4. devleteparalazımgerisibahane diyor ki:

  Hiç hata yapmasanızda işin içinde .rnelik var delinin biri ehliyet aldı ben alamadım şok oldum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>