займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Diego Maradona Kimdir?

Diego Maradona of Argentina

Diego Armando Maradona 30 Ekim 1960 yılında Arjantin’de dünyaya geldi. Futbol hayatına Boca Juniors takımında başladı ve burada 1981 yılına kadar top koşturdu. 1981’de rekor bir transfer ücreti ile (12 milyon Dolar) Barcelona FC tarafından transfer edildi. 2 sezon boyunca Barcelona’da top koşturan Maradona istenileni bir türlü veremedi. Daha sonra Napoli takımına transfer oldu.

Tam anlamı ile altın yıllarını Napoli takımında yaşamaya başladı. 2 şampiyonluk kazandı ve 1986 Dünya Kupasında iyice yıldızlaştı. Hatta bu kupa mücadelesinde İngiltere’ye çeyrek finalde attığı gol ile (elle atılan gol) dünyada büyük yankı buldu ve açıklamasında ‘Tanrı’nın eli’ kelimesini kullandı.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1990 yılından sonra ise Maradona için artık herşey ters gitmeye başlayacak ve bir dizi ceza alacaktı. 1997 yılında futbolu Boca Juniors’da bırakan Maradona 2000 yılında FİFA tarafından Pele ile beraber yüzyılın futbolcu seçildi. Ödül sırasında Pele ödülünü alamadan salonu terk edip, ertesi gün yaptığı açıklamada “Kendi bedenime karşı saygısız olsam da işime devamlı saygılıydım; bu yüzden de dünyanın en iyisi benim” diyerek bütün spor kamuoyunun beklediği açıklamayı yapmıştı.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , , ,

1 Yorum Diego Maradona Kimdir?

  1. Mesud Bahriev diyor ki:

    Kim ne derse desin Maradona her Zaman 1 numaradir ve 1 numarada kalicaktir. Bu isim her Zaman spor ve futbol dünyasinda en ön yeri alicaktir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>