займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Ders Çalışmayı Erteleme Durumu!

ders-calismak

Bir çok öğrenci için ders çalışmak kavramı karanlık bir kavram gibidir. Yani, hiç bir öğrenci severek ya da doğrudan isteyerek ders çalışmaya odaklanmaz. En istekli öğrencinin dahi, mutlaka ders çalışmak ile ilgili isteksiz bir yanı söz konusudur. Peki, bunun nedeni nedir? Neden öğrenciler için ders çalışmak bu kadar zor ve isteksiz bir durum olmaktadır?

Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Biraz çevremize baktığımız zaman çocuklarda ki bu sorunun nedenini direkt olarak görebiliriz. Bir çocuk, ders çalışmanın dışında yapabileceği bir çok eğlenceli ve zevkli aktiviteye sahip. İnternet’i var, bilgisayarı var, bilgisayar oyunları var, eğlence alanları var, maddi açıdan iyi, çeşitli eğlence alanları mevcut, telefonları var… Kısacası, çocuğun ders çalışmak dışında yapabileceği bir çok durum ve bu durum karşısında diğer arkadaşları ile iletişim kurabileceği unsurlar bir hayli fazla. Doğal olarak, tüm bu unsurlar neticesinde; çocukların istekli bir hâlde ders çalışması da olanaksız bir hal alıyor. Çünkü, ders çalışmaya başladıkları her an; direkt olarak akıllarına diğer unsurlar geliyor. “Şuan bunu yapsaydım. Şuan İnternet’e girseydim. Facebook’ta o ne dedi acaba? Arkadaşım mesaj attı mı?” Gibi bir çok farklı soru ile karşı karşıya kalıyor çocuklar kendi içerisinde.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Peki, ne yapılması gerekiyor?

Bu aşama da en büyük unsurlar aslında ailelere düşüyor. Çocuklara sunulan imkânların ne oranla sunulduğu, bu imkânların çocuklar tarafından nasıl kullanılması gerektiğinin doğru bir biçimde öğretildiği ya da diğer konular bilinçli bir biçimde yerine getirildi mi? Ebeveynler, çocuklarına sundukları bilgisayarı ve İnternet’i, nasıl kullanılacağını öğreterek mi sundu? Tüm sorunlar burada başlıyor. Siz, sunduğunuz imkânları, doğru bir biçimde kullanmaları adına sorar iseniz, herhangi bir sorun çıkmayacaktır. Lakin, bilinçsiz bir şekilde imkân sunar iseniz; bu durum farklı sorunları ve çocukta yanlış yönlenmeyi meydana getirir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

1 Yorum Ders Çalışmayı Erteleme Durumu!

  1. misafir diyor ki:

    sağol :)))

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>