займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Deri Ayakkabı Markaları: Ayağınıza Gelen Sağlık

deri-ayakkabi

Ayakların yer ile temasını önleyerek zarar görmesini engelleme görevi olan ayrıca giydiğimiz elbiselerle kombine olarak şıklığımızı sağlayan ve birçok çeşidi olan maddelere ayakkabı diyoruz. İsimleri ve modelleri tarih boyunca birçok değişikliğe uğramıştır. Yaşadığımız coğrafyaya uygun olarak da şekilleri değişiklik gösterebilir. Örneğin, kuzey kutbunda sandalet giyilmeyeceği gibi sıcak yerlerde de bot giyilmez. Ayak sağlığının dengeleyici görevi vardır. Ayak sağlığımız yerinde değilse bu tüm vücut sağlımızın da bozulmasına neden olacaktır. Alacağımız ürünler süet, nubuk, deri vs. gibi maddelerden oluşmaktadır. Deri maddeyle üretilmiş olan ürünleri seçmek ayak sağlığı için en doğru seçim olacaktır. Deri ayakkabı markaları her zaman tercih sebebi olmalıdır.
Alacağımız herhangi bir deri ayakkabı markalarından(üç el, flo, beta, hotiç, togo, bozkaya vs.) bazı kriterlere bakarak gerçek deri olup olmadığını kestirebiliriz. Gerçek deri sıkı bir şekilde durur ve toktur. Esnemesi çok fazla olmaz. Su geçirmez bir yapıya sahiptir. Ateşte yanma olasılığı çok düşüktür. Genelde renkler mattır. İçinin tüylü olması yine kriterlerden bir tanesidir. Kokusundan bile ayırt etmek uzman kişiler tarafından mümkündür. Alınan ve kullanılan ayakkabıyı daha uzun ömürlü kullanmak için göz önüne alınması gereken bazı unsurlar vardır. Ayakkabıları giyerken ve çıkartırken ipliklerini çözerek yapmalıyız. Eğer ayakkabınız bağcıklı olmayan bir model ise o zaman çekecek kullanmak gerekmektedir. Aksi durum kullanımlarında deriyi yırtabilirsiniz bu da ayakkabının kısa sürede deforme olmasına sebep olmaktadır. Deri ürünler yapıları gereği gözenekli bir şekilde üretilmişlerdir. O yüzden üzerinde eğer su geçirmez ibaresi yoksa suya tutmayınız aksi takdirde su alabilir. El işçiliği ile yapılan deri ürünlerin dikiş yerlerinden su alma ihtimali daha yüksektir o yüzden yağmurlu havalarda giymemeniz yararınıza olacaktır. Deri ürünleri çamaşır makinesinde asla yıkamayınız bu ürünün ömrünün kısa olmasına neden olur bunun yerine nemli bezle silerek temizliğini gerçekleştirebilirsiniz. Ürünü her giydiğinizde bir miktar teri emecektir bu içinin kokmasına ve çürümesine sebep olabilir. Bunun yerine birer gün aralıklarla giymeniz ömrünün uzun olmasını sağlayacaktır. Ayakkabının rutubetli ortamlarda bekletilmemesi, giymediğiniz zamanlarda içinde kalıbının olması ve soba, kalorifer, ısıtıcı gibi cihazlardan uzak tutmanız ayakkabınızı daha çok giymenize olanak sağlayacaktır. Deri ürünlerin kendi rengine uygun olarak boyanması ve cilalanması gerekmektedir. Sürülecek başka renkteki bir boya ürünü kullanılmaz hale gelmesine neden olacaktır. Aldığınız ürünün anatomik olarak ayağınıza uyması veya numara olarak ayağınıza uyması için evde birkaç saatlik alıştırma giyimi yapılması gerekmektedir.
Deri ayakkabı markalarından seçeceğiniz bir modelle ayak sağlığınızı muhafaza etmeniz mümkündür. Ayakkabı bakımını ve temizliğini dikkatli, özenle yapmanız ürünün ömrünün uzun olmasını sağlamakla birlikte, ayağınız içinse bir doktor görevi görme yüzdesi artacaktır. Deri ayakkabıları internet mağazalarında bulabilmeniz mümkündür. Hotiç, ayakkabı dünyası, pabbuç, flo, beta, esse, üç-el, togo, milans, topbaş, bozkaya ayakkabıyı bulabileceğiniz sanal mağazalardan bazılarıdır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>