займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Depresyon Durumu ve Gençler

depresyon

Depresyon, belli nedenlerden dolayı, bazı dönemler içerisinde yaşanması mümkün olan bir sorundur. Toplum içerisinde, bir çok farklı yanlış bilgi, depresyona neden olan durumlar konusunda yanlış saptamalar yer almaktadır. Bu yazımız da, depresyon sebepleri ve diğer unsurları hakkında alt başlıklar ile bilgi sunacağız.

Depresyon Sebepleri Nelerdir?

Depresyon durumuna net olarak sebebiyet veren faktörler, tam anlamı ile; kesin bir şekilde bilinmemektedir. Lakin, gerek biyolojik gerek duygusal açıdan bir çok farklı temel sebep bulunmaktadır. Özellikle, ani bir şekilde yaşanan olaylar, duygusal açıdan meydana gelen çöküntüler ve stres depresyona neden olan en temel sebeplerden biridir. Ayrıca, bir çok araştırma sonucunda; depresyon sorununun kalıtımsal olabileceği de gözlenmiştir. Öyle ki; bazı aileler de kalıtımsal sebeplerden ötürü, depresyon çok daha yaygındır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Depresyon Yaygınlık Oranı ve Sonuçları

Depresyon hemen her yaş döneminde çeşitli şekillerde yaşanması mümkün olan bir durumdur. Lakin; 13 ila 19 yaşları arasında bu durumun çok daha fazla olduğu görülmektedir. Bu nedenle de, oldukça önemli yaş aralığında sıkça görülen depresyon sorunlarında, bilinçli bir biçimde hareket edilmesi; ailelerin en büyük görevidir. Aksi halde, eğitim hayatında başarısızlıklar, alkol yada benzeri maddelere yönelme, kişisel olarak anti sosyal bir yapıya bürünme gibi istenmeyen bir çok durumun meydana gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

Unutmayın; depresyon, başlı başına tedavisi olmayan bir hastalık değildir. Doğru yaklaşımlar ve alınacak olan uzman destekler neticesinde bu sorunu kısa süre içerisin de ortadan kaldırmanız mümkün durumda olacaktır.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>