займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Çocuklarınızı İnternet’e Kısıtlamayın; Denetleyin!

cocukveinternet

Bildiğiniz gibi, bir çok kişi çocukların İnternet‘ten olumsuz etkilendiğini söyler. Bir çok ebeveyn çocuğunun İnternet’te çok vakit geçirdiğini, bu yüzden yeterince ders çalışamadığını ve sorunlar yaşadığını belirtir. Oysa ki tüm bu nedenler, tamamen ebeveynlerin bilinçsiz hareketleri neticesinde meydana gelmektedir. Anne ve babalar, İnternet’i çocuklarına sunuyorlar, lakin; asla kontrol etmeyi ve denetlemeyi düşünmüyorlar.

Nitekim, bir çok aile çocuğunun İnternet üzerinde yaşadığı bir sorun olması durumunda, doğrudan İnternet’i yasaklıyor. Oysa ki bu çocuk için çok kötü bir durumdur. Neticede çocukları İnternet’ten uzaklaştırmak, onları İnternet gibi hemen her türlü unsur, konu hakkında bilgi bulabilecekleri platformdan men etmek, çok ciddi zararları doğurur. Peki, bu konuda ne yapılması gerekmektedir?

Çocuklarınızı İnternet’te Denetleyin


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu konuda, sizlere bir çok farklı program ve düzen sunabilecek firma mevcut durumdadır. Öyle ki, TTNET dahi, her müşterisine Aile paketi gibi seçenekler sunmaktadır. Sizler de, çocuğunuzu İnternet’ten mahrum etmek yerine, bu paketleri kullanabilirsiniz. Bu sayede, çocuğunuzun İnternet içerisinde nerelerde gezdiğini görebilir, girmemesi gereken yerlere karşı çocuğunuzu koruyabilirsiniz. Zaten, doğru olanı budur. Çocuğunuzu kısıtlamak yerine özgür bırakır ve onun düşünemediği noktaları düşünerek, gerekli yerlerde onları denetler, müdahaleler de bulunur iseniz, çocuğunuz doğru bir şekilde hareket edebilir. Aksi halde, sizin iyi niyetle yapacağınız bir kısıtlama, vereceğiniz bir ceza, çocuğunuz için olumsuz olabilir.

Diğer bir konu ise, çocukların İnternet içerisinde ne kadar süre vakit geçirdikleridir. Bu konuda, tüm ebeveynlerin olabildiğince dikkatli olması ve çocuklarının günün hangi saatlerinde oyun, hangi saatlerinde ders çalışma aşamalarını İnternet içerisinde yapması gerektiklerini program haline getirmesi gerekmektedir. Ancak bu şekilde çocuğunuzun İnternet’i doğru ve bilinçli bir biçimde kullanmasını sağlayabilirsiniz.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>