займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Çocuklar İçin Lego

lego

Çocukların doğdukları andan itibaren gelişimleri ve yaşları için ve yapıları gereği oyun oynamaktan keyif alırlar. Çocukların oyun oynaması zihinsel ve bedensel gelişimleri konusunda yardımcı bir etkendir. Ayrıca bazı oyunlar ve legolar çocukların zekasını ilerletir. Lego oynayan çocuklar diğer çocuklara göre daha zeki ve daha çabuk anlayan daha çabuk konuşan ve anlamlı cümleler kurabilen çocuklardır. Legoları dizerken veya yerlerine yerleştirirken vermiş oldukları çaba onları daha fazla oyun oynamaları için motive eder.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Çünkü oyunu sadece kendi iç güdüleri ile oynarlar. Oyun esnasında kimse onlara karışmaz yanlışı doğruyu öğretmez bu da çocuklara özgürlük ruhu verir. Oyun oynarken doğruyu bulmayı öğrenirler. Bu da yanlış yaparak doğruyu bulmayı öğretir. Çocuklar yakaladıklar ilk fırsatta oyun oynamaya başlarlar. Fakat herhangi bir yetişkin oyun konusunda müdahale ederse çocukların oyuna karşı ilgisi azalır ya da oyun oynamaktan sıkılarak tamamen vazgeçer. Çocuklarınıza oyuncak alır iken çin malı olmamasına özen gösterin ve çocuğunuza bol bol çeşit çeşit legolar alın. Ne kadar çok lego alır iseniz çocuğunuz o kadar değişik oyunlar oynar legolardan evler arabalar yapmayı öğrenir ve legodan ayrı bir zevk alır. Genellikle üç yaşında olan çocuklar yetişkinlerin yaptıklarını büyük bir dikkat ile izler ve yetişkinlerin yaptıklarını yapmaya çalışırlar. Örneğin tamir yapılır iken sizi izlerler ise tamir oyuncakları ile tamir yapmaya çalışırlar. Eğer ki çocuğunuz legoları ile oynarken ona küçük evler ve arabalar yapmayı öğretir iseniz çocuğunuz sizi taklit edecek o da ev ve araba yapmaya çalışacaktır. Böylece çocuğunuzda beceri kabiliyeti gelişir. Çocuklar bu yaşlarda genellikle yanlarında başka bir çocuk olsa da onları dikkate almaz oyun oynamayı sadece bir iş olarak görüp tamamen oyuna odaklanırlar.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>