займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Çocuğunuzu Obeziteden Koruyabilirsiniz

obezite

Bu tehlikenin farkında olmalısınız ve düşmanınızı tanımalısınız. Zira obezite sadece kilo fazlalığı olarak değerlendirilemeyecek kadar ciddi bir hastalıktır. Öyle bir düşman ki ABD’de her yıl tedavisi için 30 milyar dolar, tedavi reklamları için 200 milyar dolar civarında para harcanıyor!

Çocuğunuza kahvaltı etme alışkanlığı kazandırın. Ancak kahvaltının içeriğine dikkat! Karbonhidratça fakir olmalı. Anne sütünden sonraki en faydalı protein kaynağı olan yumurta ise kahvaltı sofralarından eksik edilmemeli. Mümkünse köy yumurtası olsun. Bu toprakların bize verdiği en büyük nimetlerden olan zeytini unutmamak gerek. Peynir tam yağlı olmalı.

Hazır gıdalardan uzak tutun. Pakete girmiş hiçbir şey yememeli.

Çikolata ve diğer yiyecekleri ödül olarak kullanmaktan vazgeçin. Bu  tür yiyeceklerin ödül olarak kullanılması çocukta onların değerli olduğu izlenimi yaratır. Dışarıda bunları alabileceği onlarca yer var ve harçlığının yettiği ölçüde bunları alabilir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Çocuğunuza aile ile birlikte yeme alışkanlığı kazandırın. Sizin gözetiminizde olması hem sizin içinizin rahat etmesi hem de hazır gıdalardan çocuğun uzak kalması açısından önemli.

Yemek yeme zamanları belli olmalı. “Saat: 7’de akşam yemeği” şeklinde değil, saat 8’den önce akşam yemeği şeklinde.

Sağlıklı büyüme ve gelişmenin düzenli uykudan geçtiği bilinen bir gerçektir. Uyku açlık ve tokluk hormonlarının seviyelerinin normal düzeylerde kalmasını sağlar. Çocuğun normalden fazla yemesinin sebebi açlık hormonu olan gherlin’in uykusuzluk ile tetiklenmesi olabilir.

Egzersiz; alınan fazla kalorilerin yakılması, uyku düzenin sağlanması, hormonal dengenin korunması gibi konularda oldukça önemli bir yere sahip. Uzmanlara göre günde en az 30 dakika fiziksel egzersiz yapılmalı.


Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>