займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Coca-Cola İçeçekten Ötesi

coca-cola

Coca-Cola, Amerika Birleşik Devletleri kökenli, karamelize edilip tatlandırılmış, alkolsüz içecek markasıdır. Coca-Cola ve bir çok çeşitli alkolsüz içecek markalarının sahibi, yönetim merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nin Georgia Eyaleti’nde, Atlanta şehrinde bulunan The Coca-Cola Company’dir. 1886 yılında kurulan şirketin hisseleri, New York Borsası’nda KO kısaltması ile halen işlem görmektedir.

2. Dünya Savaşı’ndan sonra Amerika’nın yaşam tarzının bir simgesi olarak önce Avrupa’da, daha sonra tüm dünyada yaygınlaştırılmış reklam kampanyaları ile büyük pazar payı elde ettiler. Soğuk Savaş yıllarının ardından eski Sovyetler Birliği topraklarında ve Doğu Avrupa’da üretime ve satışa başladılar ve bu bölgelerde de alkolsüz içecek pazarında eli güçlü duruma geldi. Şu anda The Coca-Cola Company’nin Yönetim Kurulu Başkanı (CEO) Türk işadamı Muhtar Kent’tir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

2012 tarihinde Coca-Cola ve Pepsi şirketleri ABD yasaları uyarınca ürünlerinin üzerine kanser uyarı etiketi konulmaması için içeceğe karamel rengi veren 4 – metilimidazol maddesini azaltmış bulunmaktadırlar. Şirketler ürünlerinde herhangi bir kanser riski olmadığı ama bunun önlem almak adına gerekli olduğunu belirttiler. Aynı zaman da ürünlerin tadında herhangi bir değişiklik olmayacağını söylediler.

Dünya çapında en çok tüketilen içecek olma başarısını yakalayan Coca-Cola’yı hayatı boyunca tüketmeyen kalmamıştır herhalde.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

3 Yorum Coca-Cola İçeçekten Ötesi

  1. RAMAZAN diyor ki:

    HEDİYE KUTUSU

  2. RAMAZAN diyor ki:

    AKAKAKAKA

  3. RAMAZAN diyor ki:

    seymen_ahmet_pro@hotmail

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>