займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Cilt sarkması

Cilt-Sarkmasi

Cilt sarkması, bir çok sebebe bağlı olarak gelişen bir cilt sorunudur. Cilt sarkması genelde yağlı cilt yapısına sahip olan kişilerde görülür. Derinin altında bulunan yağ dokusundaki hücreler kişinin yaşının ilerlemesi ile azalmaya başlar. Bu durum cildin giderek sarkmasına sebep olur. Ayrıca derinin orta tabakasında var olan dermis içindeki kollajen ile elastin lifler azalmaya başlar ve akabinde cilt sarkmaları ortaya çıkar. Bütün bu faktörülerin yanında genetik etkenler ile yer çekimi, cilt sarkmasının en önemli nedenleri arasındadır. Cilt sarkması sonucunda kişinin alnında sarkma oluşması ile kaşlar göz kapaklarının üzerine doğru basınç yapar. Göz kapağındaki cilt sarkması ise bazı kişiler göz bebeğini kapatacak kadar belirgin bir sarkma ile ortaya çıkabilir. Özellikle erkeklerde görülen cilt sarkma tiplerinden biri ise gıdı oluşumudur. Yüz bölgesinin aşağıya doğru sarkarak çene altında deri birikmesi ile ortaya çıkan gıdı sarkması, en çok şikayet edilen cilt sarkmaları arasında yer alır. Cilt sarkmaları sonucunda ortaya çıkan şikayetlerden birde hem kadınlar hem de erkeklerde görülen boyun çizgileridir. Ayrıca kulakların eskiye nazaran aşağıya doğru uzaması, üst dudağın incelmesi zaman içinde cilt sarkmasının hızlanması ile sonuçlanan sorunlardan biridir.
Cilt sarkmasını önlemek için erken evrelerde yapılması gereken cilt bakımı, yüz egzersizleri etkili olabilir. Ancak ileri veredeki cilt sarkmaları için günümüzde estetik operasyonlar son derece başarılı sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Özellikle göz kapağı sarkmaları ve gıdı sarkmaları için estetik ameliyatlar çözüm olmaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>