займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Cilt Kırışıklıkları

cilt_kirisikliklari

Zaman içersinde çoğı kişinin şikayeti olan cilt kırışıkları, yaşın ilerlemesi ile ortaya çıkar. Cilt üzerinde meydana gelen çizgiler genelde 20 li yaşlarda başlarken, 30 lu yaşlara gelindiğinde bu cilt çizgileri daha belirgin hale gelir. 30 yaş üzerinde artık cilt çizgileri hafif derecede kırışıklıklara dönüşür. Bayanlar açısından hafif bir makyajla kapatılabilen bu cilt kırışıklıkları, 35 yaş üzerinde yüzeysel kreatozlar ile kendini gösterir. 50 yaş üzerinde ise artık kalıcı kaırışıklıkar, deri renginde belirgin renk değişikilkleri ortaya çıkmaya başlar. 65 yaş üzeri kişilerde ise foto yaşlanma artık söz konusudur.
Cilt kırışıklıların en önemli sebebi genetik faktörlerdir. Genetik etkenlerin yanında cilt kırışıklarına güneşin zararlı ışınları, stresli yaşam tarzı, aşırı derece mimik kullanımı, yer çekimi, fazla alkol ve sigara kullanılımı, fazla yapılan kamyaj ile kalitesiz makyaj ürünlerinin kullanımı, cilt temizliğine önem vermeme, doğru nemlendirici kremleri kullanmama gibi etkenler sayılabilir.
Cilt kırışıklıklarında, ince çizgiler genelde epidermisin su tutma kapasitesinin azalması ile meydana gelir. Sigara ve alkol kullanımı ile güneş koruyucu faktörlü kremler kullanmadan güneşin zararlı ışınlarına maruz kalmak ince cilt çizgilerinin oluşmasına sebep olur.
Alın bölgesinde, göz kenarları bölgesinde ve ağız kenarlarındaki bölgelerde görülen cilt kırışıkları ise yoğun mimik kullanımı ile ortaya çıkamaktadır.
Cilt kırışıklıklarının önüne geçebilmek veya kırışıklıkları geciktirmek için, erken evrede doğru cilt bakım kremleri kullanmak, cilt temizliğine önem vermek, makyaj temizliğine önem vermek çok etkili yöntemlerden biridir. İleri evrelerdeki cilt kırışıkları için ise estetik ameliyatlar kalıcı çözümler sunmaktadır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>