займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Cilt çatlakları

cilt-catlaklari

Cilt çatlakları özellikle bayanların en çok şikayet ettiği, cilt sorunlarından biridir. Cilt çatlarının bir çok farklı sebebe bağlı olduğu görülmektedir.
Cilt çatları hızla kilo alıp verme durumlarında vegebelik döneminde ortaya çıkmaktadır. Cilt çatlakları vücudun özellikle karın bölgesinde meydana gelirken, iç bacaklarda, basen bölgesinde, bel kısmında, arka kol kısmında görülmektedir. Özellikle gebelik döneminde karın bölgesinde hızla cilt çatlakları oluşabilmektedir. Cilt çatlarını önlemek için, düzenli olarak cilt nemlendirici kremler kullanmak gerekir. Özellikle gebelik başlangıcında özellikle karın bölgesine düzenli olarak her gün yağlı cilt kremleri kullanılması gerekir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken önemli bir konu var. Nemlendirici amacı ile kullanılan çatlak önleyici bazı cilt yağları, cilt kremleri sürüldüğü bölgede tüylenme yapabilmektedir. Bu sebeple alacağınız çatlak kreminin var olan tüyleri beslemeyen veya tüylenmeye sebep olamayan bir krem veya yağ olduğuna dikkat etmek gerekir. Cilt çatlakları ilek evrede ince mor çizgiler halinde cilt üzerinde görülürken, ilerleyen evrelerde mor ince çizgilerin rengi açılmaya başlarken kalınlıkları da artmaya başlar. Son evresi ise rengi tamamen açık bir cilt çatlağı ancak derin ve kalın cilt çatlağı olarak kendini gösterir. Cilt çatlakları son evresini tamamladıktan sonra herhangi bir krem ile yok edebilmek henüz mümkün değildir. Bunun için cilt çatlağının olduğu bölgeye estetik ameliyatlar yapılabilmektedir. Bu yüzden kilo aldığınızı farkettiğinizde veya hamile kaldığınızda kilo alacağınızı düşünerek mutlaka hemen çatlak önleyici özel kremler veya cildi nemlendiren vücut kremleri kullanmaya başlamanız gerekir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>