займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Blog Yazarlığı ve Ülkemizdeki Yeri

blog-yazarligi

Sosyal medyanın gücünü fark etmeyenimiz yok neredeyse. Son zamanlarda özellikle güncel olayların kamuoyuna duyurulması konusunda medya araçlarından önce birçok sosyal medya kuruluşu geliyor. Sosyal medya deyince henüz ülkemizde blog kavramı arka planda kalıyor olsa da, yavaş yavaş bu alanın da ülkemizde diğer medya kuruluşlarına fark atacak düzeye ulaşması bekleniyor diyebiliriz.

Blog kavramı dedik, peki nedir bu blog? En açık ve net tanımıyla “kişisel web ağları ya da kişisel web sitesi” olarak tanımlamak mümkün. Dünya genelinde şaşırtacak derece yer ediniyor olsa da Türkiye’de böylesi bir durum söz konusu değil. Çoğu kişi hala blog\’un ne olduğu konusunda hiç bir bilgiye sahip değil. Oysa, diğer sosyal ağ platformlarını bilmeyen ve bu platformlar hakkında bilgi sahibi olmayan tek kişi yoktur.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Blog’un kişisel ağ günlükleri olarak tanımını yaptıktan sonra, blog sahibine verilen ismin de “blog yazarı” olduğunu bilmek gerekiyor. Blog yazarı tanımdan da anlayacağınız üzere, ağ günlüğü olan ve bu günlüğe düzenli bir şekilde yazı-haber-video-resim gibi içerikler ekleyerek okuyucularına sunan kişidir de diyebiliriz.

Ülkemizde henüz çok geri kalınan bir durum aslında blog yazmak. Facebook, twitter gibi sosyal ağlar çok daha kolay kullanım sunan sistemler olduğu için, bizim halkımız da rahata konan bir yapıya sahip olduğundan blog yazmak pek mantıklı gelmeyebiliyor çoğu kişiye. Ama yine de konuyla ilgili ümitsiz konuşmamak gerekiyor, geçtiğimiz 3-5 yıla oranla blog sahibi olanların sayısı kat kat arttı. Bu bakımdan gelecek vadediyor blog dünyası.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>