займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Bir Bakışta; Tok Tutan Yiyecekler

tok-tutan-besinler

Bir çok bilim insanı, gerek kilo vermek; gerek var olan kiloyu korumak, dengede tutabilmek için besinleri ciddi anlamda araştırmaktadır. Çünkü, hayatın vazgeçilmez olan unsuru besinleri; tok tutma konusunda ne kadar bilinçli kullanır isek, daha orantılı beslenmek, bu sayede kısa süre içerisin de besin tüketimi yüzünden kilo almak gibi durumları önleyebilmemiz mümkün olacaktır. Bu yazımızda, sizleri tok tutabilecek bazı temel besinleri ele alacağız.

Tok Kalmanıza Yardımcı Olabilecek Besinler

1) Çorba Çeşitleri

Evet, çorbalar ciddi anlamda tok tutan yiyecekler olmaktadır. Özellikle de, tavuk yada sebze çorbası çeşitleri ciddi anlamda vücudu tok tutmaktadır. Bu nedenle de, her yemekten önce çorba tüketmeniz ve bir müddet sindirimini sağlamanız, akabinde daha az besin tüketmenize yardımcı olacaktır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

2) Fasulye

Diğer bir çok besine oranla yüksek lif oranına sahip olan fasulye, ciddi anlamda vücudu tok tutan; temel ihtiyaçlarını karşılayabilen bir besindir. Bu nedenle de, 1 yada 2 haftada bir kez fasulye tüketmek, sizlere ciddi anlamda tok kalabilme konusunda yardımcı olacaktır.

3) Patates

Patates, doğru ve sağlıklı bir biçimde tüketildiğinde; diğer bir çok besine göre 4 kat daha fazla tok tuttuğu araştırmalar sonucunda görülmüş olan bir besindir. Özellikle, aşırı yağ içermeyen ve katkı maddesi olmadan yapılan patates yemekleri, bu konuda ciddi anlamda etkilidir.

Yukarıda ki 3 temel tok tutan besinin yanı sıra; yulaf ve elma gibi besinler de sizleri tok tutma konusunda oldukça yardımcı olacaktır. Özellikle, ara öğünlerde bu besinleri tercih ederek; gün boyu tok kalma şansına sahip olabilirsiniz.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>