займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Biber Gazı Nedir?

biber-gazi

Biber gazı burun göz ağız ve deriye etki eden yutulduğunda zehirlenmelere neden olabilen deri ile temasında deriyi yakabilen gözleri kör edebilen çok zararlı bir kimyasal maddedir. Biber gazının esas adı OC’ dir. Biber gazı genellikle polis asker zabıta güvenlik görevlisi gibi halkın refah yaşamını koruyan halkın güvenliğini sağlamak ile görevlendirilmiş olan yapılan genelikle yapılan eylemleri durdurmak için sıkılan bir kimyasal maddedir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bu zehirli gaz gözlerde yanma deride yanma göstermesi halinde eğer ki kısa sürede o bölge su ile temizlenmez ise kalıcı hasarlar oluşturabilir. Etkisi ortalam bir iki saat süren bu biber gazının damlaları havadan hafif olduğu için uçucu özellik gösterebilir. Alerjik bünyeli kişilerde daha etkili hasar bıraktığı gözlenmektedir. Ayrıca bazı kişilerde görülen acının şoku ile korkudan kalp krizi geçirme riski sonucundan ölüm ile bile sonuçlanabilir. Halk arasında savunma amaçlı olarak bazı kişilerin yanında veya evlerinde bulundurduğu bilinmektedir. Oleoresin Capsicum gazından oluşturulan bu küçük spreyler doğada en azı biber olarak bilinen Şili biberinden yapılır. Şili biberi eczacılık sektöründe pek çok ilacın yapımında kullanılan oldukça acı olan bir biberdir. İll olarak bin sekiz yüz yetmiş bir yılında üretilen biber gazı bomba amaçlı olarak kullanılmaktadır. Yaygın olarak üretime başlandığı tarih ise bin dokuz yüz doksan yılıdır. Daha önce Çin’de kurutularak toz haline getirilip savunma amaçlı olarak kullanılan biber tozu günümüze biber gazı olarak gelmiştir. Biber gazından küçük çocuklar yaşlılar ve akciğer hastaları kalp hastaları ve astım gibi rahatsızlıkları bulunan kişiler daha çok etkilenir. Bu gibi rahatsızlıkları olan kişilerin doktor tedavisi ile müşaade altında tutuldukları gözlemlenmiştir. Göz ile teması halinde kontak lens kullanan kişilerin lenslerini hemen çıkarması gerekir.

 

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>