займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Bentonit Madeni

bentonit madeni

Televizyon ve gazetelerde bir çok kez gündem haline gelen ve geleceğin yeni bir hammadesi olan Bentoitin, dünya üzerindeki rezervlerinin %20’si ülkemizde bulunmaktadır. Bir çok büyük ülkenin bu maddeyi gelecek zamanlar için saklayıp, ihraçlarını durdurması sebebiyle gözler ülkemize çevrilmiş ve bir çok ülke, ülkemize gelerek bu rezervlere göz dikmiş durumdadır.

Bentoit, ilaç, lastik, gübre, gıda, sağlık, kağıt sanayi gibi bir çok hatta ve hatta her sektörde kullanılmaktadır. İçerisinde bulunan bol kil minerali ve diğer mineraller sebebiyle oldukça kıymetli ve işlenmesi sonrasında bir çok işe yarayan bir maddedir.

Bentoit Türkiye’de nerede çıkmaktadır?


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Bentoit, ülkemizde bir çok yerde dolgun bir şekilde çıkarılmaktadır. Başka Çankırı olmakla beraber, Tokat, Ankara, Eskişehir, Elazığ, Trabzon, Ordu, Gelibolu ve Biga yarım adasında çıkarılmaktadır.

İçerisinde %60 kil minerali bulunmakla beraber bir çok iş sektöründe kullanılmasının yanında işlenmesi, kolay şekil verilmesi ve yumuşak olması gibi sebeplerden dolayı talebi yüksek ve ileriye dönük olarak patlamaya hazır bir yer altı zenginliğidir. Özellikle evde beslenen kedilerin idrarlarının kokmaması için kullanmakla beraber sondajlamalarda kuyu deliğini sağlam tutma özelliğine sahiptir.

Ülkemizde Çankırı bölgesinde merkezi bulunan Ceylan Madencilik, Bentoit dışında kömür tozu ve perlit çıkararak bu piyasada adını üstün bir şekilde duyurmaktadır. Gerekli malzemeleri çıkararak bu ham maddeyi gerek işleyerek gerek olduğu gibi ihraç etmektedir.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>