займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Belgrad (Beograd) – Balkanların Başkenti

Knez Mihailova

Bu yazımızda Sirbistan’ın başkenti olan Belgrad şehrini mümkün olduğunca anlatmaya çalışacağız. İlk olarak havalimanında pasaport kontrolüne gittik ondan sonra kalacağımız hostelin çalışanlarından birisi bizi karşılamaya bizi gelmişti (tabi bunun için önceden haber vermiştik hostele, onlarda ücret dahilinde karşılamayı kabul etmişlerdi bizi). Hostel görevlileri dışında taksilerden birine binip istediğiniz yere gidebilirsiniz ancak taksiciler turist olduğunuzu anladığında fiyatlarda sizi biraz zor durumda bırakabilir. Örnek vermek gerekirse Nikola Tesla havalimanından Kneza Mihailova meydanına kadar normal ücret 10-15 euro tutması gerekirken sizden 100 euro isteyebilirler. Bizim avantajımız benim çok iyi derecede sırpça konuşabilmem ve hostel görevlerinin bizi karşılamasıydı.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Uçaktan indiğimizde yerel saat gece 11 gibiydi ve hostelimize gider gitmez eşyalarımızı bırakıp kendimizi Belgrad sokaklarına attık. Hostelimiz İstanbul’un Taksim’i sayılabilecek Knez Mihailova meydanındaydı. Tabi ile olarak gece vakti sokağa çıktığımızda çok şaşırmıştık nerde bu insanlar diye. Cuma akşamı en azından biraz kalabalık olması lazımdı diye düşünüyorduk. Yaklaşık bir saat yürüdükten sonra hostele geri dönüp uyuduk. Sabah kalktığımızda ise yine direk olarak sokağa attık kendimizi ve bu sefer mühtiş bir kalabalık ile karşılaştık. Her taraf insan kaynıyordu. İlk olarak kahvaltı yapmak için pizzacıya gittik, ne işiniz var pizzacıda demeyin mükemmel pizzalar yapıyorlar sabah kahvaltısı niyetinede yiyebilirsiniz. Yemeğimizi yedikten sonra Belgrad sokaklarında bütün gün gezdik. İnanılmaz bir düzen ile karşılaştık, çok düzgün bir trafik akışı var. İlk olarak trafikteki elektrikli otobüsler yani troleybüsleri gözünüze çarpıyor. Akşam hostelimizdeki danışmaya danışarak birkaç ünlü gece kulübünün isimlerini öğrendik ve bir tanesine rezervasyon yaptırdık. Aslında yaz aylarında Tuna Nehri’nin kıyılarına yüzen gece kulüpleri kuruluyormuş ancak biz kışın gittiğimizden dolayı buraları kapalıydı. Gece gittiğimiz gece kulübüne girene kadar yine aynı manzara ile karşı karşıyaydık ve bütün sokaklar sessizdi. Gece kulübüne girdiğimizde anladık ki bütün Belgrad’ın gençleri akşam saat 10’dan sonra ya evinde oturuyor ya da gece kulüplerine akın ediyor (ki büyük çoğunluğu kulüplere eğlenmeye gidiyor). İnanılmaz eğlenmeyi biliyor insanlar Belgrad’ta. Hani herkesin dediği gibi müthiş bir gece hayatı var. Bizim gittiğimiz kulübün adı: Mr. Stefan Braun. Buna alternatif olarak Plastics kışın açık mekanlarından birisi ve Club Cinema aklıma ilk gelenler. Kısacası kelimelere dökülemeyecek kadar müthiş bir gece hayatı var.

Buna ek olarak Belgrad’a gidecekseniz Zemun’a gitmenizi öneririz. Bizden anlatması bu kadar, herşeyi anlatırsak size gezerken keşfetmenin verdiği zevkten mahrum bırakmış olacağız ve son birkaç kelime ile olayı bağlayalım. Hayatınızda eğlenmeyi seviyorsanız kesinlikle Belgrad’a –Beograd- gidin.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>