займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Avustralya’da Yaşamak

avustralya

İnsanoğlu hayatı boyunca sosyal, ekonomik ve coğrafi nedenlerle kendi memleketini terk etmek zorunda kalmış ve bazen iç bazense dış göç yapmıştır,  bunların arasında en önemli etken işsizliktir. Ülkemizde de mevcut ülke nüfusu kadar hatta daha fazla insan bu ve buna benzer nedenlerden dolayı memleketini terk etmiştir. Bazı insanlar daha çok para kazanmak için, zengin işadamları ve atılımcı kişilerde işlerini genişletmek ve Avrupa da Pazar açmak amacıyla yurt dışına göç etmişlerdir. Her ne kadar memleket hasretiyle yanıp tutuşsalar da gittiği yerlerde yerleşik bir hayatı ve kurulu bir düzeni olduğu için aynı zamanda düzenli bir iş hayatı var olduğu için bu duruma alışmaya çalışırlar. Bu ülkeler dışarıdan çok göç alan yerler ve genelde yeni gelişmekte olan ülkelerdir. Şimdi sizlere bu ülkelerden biri olan aynı zamanda dışarıdan çok sayıda göç alan bir ülkeyi, Avustralya’yı tanıtacağız.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Avustralya’nın yerini haritadan tarif etmek gerekirse  Güney Yarım Küre’de yer alan  Hint ve Büyük Okyanus arasında uzanan  bir ülkedir. Hemen yanı başında bileceğiniz gibi Endonezya ve Yeni Zelenda bulunur. Avustralya’ nın en büyük şehri Sidnei olup başkenti ise Canberra’dır hiçbir ülkeyle kara sınırı olmayan bu ülkenin  25.760 kilometrelik bir sahil şeridi bulunuyor.

Özellikle dışardan göç etmede önemli bir etken olan ekonomisinden bahsedecek olursak, Avustralya serbest piyasa ekonomisine sahip bir ülke olup, kişi başına düşen gayrisafi hasılası yüksek ve yoksulluk oranı düşük bir ülkedir. Ayrıca dünyanın en büyük 9. Borsası olan Australian Securities Exchange ye sahiptir 2010 yılında belirlenen ekonomik özgürlük endeksinde 3. Sırayı kapan Avustralya aynı zamanda dünyanın en büyük 13. Ekonomisidir. Coğrafya bakımından 6. Büyük ülke olan Avustralya aynı zamanda dünyanın en büyük adası ve en küçük kıtasıdır.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>