займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Aspirin Hakkında Bilinmeyenler

aspirin

Bütün ilaçlar arasında şüphesiz ki aspirin herkes tarafından bilinen en yaygın olan ilaçtır. Aspirin pek çok ağrıya iyi gelen bir hap çeşididir. Ayrıca aspirin ateş düşürmeye de oldukça yardımcı olan bir ilaçtır. Günümüzde yapılan araştırmalar bu ilacın kansere karşı koruyucu olduğunu da göstermektedir. Aspirin tüm dünyada bilinen evrensel bir ilaç olmasına rağmen her ilaçta olduğu gibi aspirinde bazı yan etkiler vardır.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Sindirimi zor olan aspirinin mide de rahat erimesi için aspirin içildikten sonra bol bol su içilmesi gerekir. Bu suyun içilmesinin sebebi aspirinin kana çabuk karışması ve midede çabuk sindirilip erimesi içindir. Eczacılık sektöründe aspirin çok çeşitli olarak bulunur. Bu ilacın sindirimi kolaylaşmasını sağlamak için üzerine bir madde sürülerek üretilmiş bir çeşidi de mevcuttur. Aynı zamanda uyku verici özellikte olan aspirinler de geliştirilmiştir. Aspirin üretildiği yıldan bu yana ağrı kesici ateş düşürücü ve hatta iltihap ödem sökücü olarak kullanılan bir hap çeşididir. Bununla birlikte ortaya atılan başka bir tatrışma konusu da aspirinin kanser çeşitlerine ve alzeihmer hastalığını da iyi gelip gelmediği tıp dünyasında araştırılmakta ve incelenmektedir. Kısacası yüz yıllardır hemen hemen her hastalığa iyi geldiği düşünülen bu küçük mucize hapın diğer büyük rahatsızlıklara da iyi gelip gelemeyeceğini araştırmak olmuştur. Aspirin içeren ilaçlar ise; algo tablet, algo bebe tablet, alka seltzer efervesan tablet, anacin tablet, asabrin enterik tablet, asinpirine tablet, aspinal tablet, aspirin forte tablet, aspirin pluc c efervesan tablet, aspirin tablet, ataspin tablet, babyprin tablet, coraspin enpirik tablet, dispiril efervesan tablet, dolviran tablet, ecopirin tablet, nötras tablet, opon tablet, sedergine vit-c UPSA efervesan tablet, enter-sal enterik kaplı draje-sodyum salisilat preparatıdır.

 


Etiketler: ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>