займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Araçlara Zincir Takmanın Püf Noktaları

araba zinciri

Kar yağdı ve araçlar için kar tipi lastikler kullanılmaya başlandı. Bazen kar lastğinin yetersiz olduğu zorlu hava şartlarında sürücülerin imdadına zincirler yetişmektedir ama birçok sürücü için zincir takmak oldukça zordur. Peki bir araca zincir takarken nelere dikkat edilmelidir.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Öncelikle zincirin lastiğe tam oturması ve takıldıktan sonra bunu test için belirli bir mesafe gidilmesi gerekir. Taktıktan sonra karlı zeminde yokuş çıkarken aracın zeminde tutunabileceği yerleri araması için ayak gazdan çekilmelidir.Zincir olsa bile yokuş aşağı inerken kayma riski nedeniyle çok dikkatli olmak gerekir. Takmatik olarak adlandırılan ve oldukça pratik takılabilen zincirleri kullanmak avantaj sağlayabilir. Birbirine paralel olan zincir yerine yeri daha iyi kavradığı için baklava ya da X desenli ve lastik ebadına uygun olanını tercih etmek gerekir. Patinaj zinciri ve kar paleti ile maksimum 50 km/s hız yapmanız gerekir.Zinciri çekişi olduğu lastiğe takmalıdır.ABS’li araçlarda dört tekerleğe de zincir takmak da yarar vardır. ABS sensörü bir tekerlekteki kaymayı belirlediğinde, ABS beyin ünitesine o doğrultuda bilgi gönderir. Bu yüzden fren anında ABS performansını gösteremez.Viraja hızlı girilmemeli ve ani manevralardan kaçınılmalıdır. Zincir zamanla gevşeyebileceğinden ara ara onu kontrol etmek gerekir. Zincir tekerleklerin balans ayarını etkilediğinden karın bittiği yerlerde zinciri çıkarmak gerekir. Hava şartları düzeldiğinde balans ayarlarınızı kontrol ettirin.Çıkardıktan sonra tekrar kullanabileceğiniz için kurulayarak poşet ya da kutusuna koymanızda fayda vardır.Sorunsuz yolculuklar dileğiyle.


Etiketler: , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>