займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Annelerin Çocukları İçin Geliştirdiği Gizli Formül Ballı Süt

ballı süt

Bal ve süt doğanın bize sunduğu mucizevi iksirlerden yalnızca ikisi. Ancak bu ikilinin birlikteliği İngiliz araştırmacılara göre daha faydalı.

Araştırmalar, sütün bal partnerliğinde tüketilmesinin, çocuğun okul başarısındaki artıştan, bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesine değin katkıları bulduğunu göstermekte.

Her gün içilen bir bardak ballı sütün çocuklardaki mide bulantısı şikayetlerini azaltması  da diğer bir detay.

Neden?
Bilindiği üzere bağışıklık sistemimizin can simidi C vitaminidir. Turunçgillerin dışında C vitaminini alabileceğimiz bir diğer kaynak da baldır.

Balda bulunan bir diğer önemli madde: Tiamin yani B1 vitamini. Eksikliğinde fazlaca uyunmasına rağmen devamlı uyku isteği, tembellik iştahsızlık, ruhsal bozukluklar görülür. İştah, sindirim ve emilim gibi konularda da rolü vardır.

Süt içerisindeki doğal şeker olan “laktoz” büyümeyi uyarıcı bir etkiye sahiptir. Kemik gelişimini de sağlar.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Süt ve balı birlikte tüketmek serbest oksijen radikallerinin etkilerini azaltır. Bu konuyu biraz açalım. Vücudumuzda gerçekleşen birçok kimyasal reaksiyon sonunda hücrelere hasar vermesi muhtemel kararsız moleküller oluşur. Bunlara serbest radikaller adı verilir. Antioksidanlar ise bu serbest radikaller ile bağ yapar ve onları kararlı hale getirir. Hücrelere hasar vermesinin önüne geçer.

Süt ve balda ortak olarak bulanan “kolin” ya da “J vitamini” adıyla bilinen madde ise karaciğeri yağlanmadan korur. Alzheimer araştırmalarda saptanan bulgulara göre ise unutkanlığa da iyi geliyor. J vitamini, çocukların öğrenmeye açık bir zihne sahip olmalarını sağlamasının yanında beyin sağlığının korunmasında da etkili.

Bu iksirin faydaları saymakla bitmez ama özetleyecek olursak, çocukların zihinsel gelişimleri ve hastalıklardan korunmaları gibi konularda etkileri yadsınamayacak kadar büyük.


Etiketler: , , , , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>