займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Alzheimer ve Unutkanlık

alzheimer

Zaman ilerledikçe insanlarda görülen hastalıkların çeşitleri de değişmeye başlıyor. Eskiden bu kadar fazla kanser vakası görülmezken artan en fazla görülen hastalık haline kanser gelmiş durumda. Bunun dışında Alzheimer hastalığı da özellikle yaşlılarda en fazla görülen hastalıklardan biri haline gelmeye başladı. Genel olarak uzmanların yorumlarında yediğimiz gıdaların artık eskisi kadar sağlıklı olmadığı ve içindeki hormonlar yüzünde bu tür hastalıkların çoğaldığı belirtiliyor. Hastalığı ilk olarak tanımlayan kişinin adıyla anıla Alzheimer hastalığı düşüncede ve yeteneklerde kayıplar başlaması ile kendini gösteriyor.

Küçük unutkanlıklar bu hastalığın ilk belirtisi olarak gösterilmekte. Bunun ardından hafıza kaybı bu hastalığın artık başlamış olduğunun en büyük belirtisi olmuş oluyor. İleriki aşamalarda dilde de bazı sorunlar başlıyor. Kelimeleri tam olarak ifade edememe ve düşündüklerini belirtememe durumu bu hastalığın aşamalarından birisi. Hastalığım tam nedeni olarak bilim adamları hala tam bir neden gösteremiyorlar. Bu konuda yaptıkları tek yorum genetik olarak hastalığın var olduğu. Bu konuda insanlar genel olarak unutkanlık başladığı an bu hastalığa yakalandıklarını sanıyorlar. Ama bu yorum gerçekten çok yanlış bir durum. Çünkü her unutkanlık aşaması bu hastalığın bir başlangıcı olarak kabul edilemez.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Hastalık artık ileri aşamaya geldikten sonra hasta kendiişlerini yapamaz hale geliyor. Beynindeki hücrelerin sayısı giderek azalmakta olduğu için artık çocuktan bir farkı kalmıyor. Bu durumda özel bir bakıma alınması gerekiyor. Hem kendisi hem de ailesi ya da bakanları için başlarına gelebilecek en kötü hastalıklardan biri olarak gösterilebilir. Bu konuda da artık bazı kurumlar bu hastaların bakımını üstlenmiş durumda. Bir miktar ücret karşılığında bu kurumlar hastaları alıp kendi hastanelerinde bakıyorlar. Son zamanlarda bu hastalığın sıkça görülmesi üzerine hem medyada hem de sağlık kuruluşlarında bu hastalığın teşhisi ve tedavisi amacı ile daha fazla yayın ve araştırma yapılmaya başlanmış durumda. Özel bir derneğe de sahip olan bu hastalık başlangıç aşamasının tespiti ve bu hastalığa yakalanan kişilerin yakınlarına çeşitli bilgiler eşliğinde destek vererek, en mantıklı bir şeklide bu hastalıkla mücadele etmeyi amaçlamış bulunuyor.


Etiketler: , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>