займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Alkolün Zararlarına Genel Bakış

alkolun-zararlari

Sağlık konusunda, en ciddi sorunlara neden olan unsurlardan biride alkol tüketimidir. Yapılacak olan her türlü bilinçsiz alkol tüketimi yada bağımlılık gibi durumlar, vücudun hemen her evresinde olumsuz etki oluşturur. Yani, basit bir sağlık sorunu oluşturmaz. Vücudunuzun dengesini ve çalışma sistemini içeriden etkiler.

Bu yazımız içerisinde; alkol tarafından, gerek fiziki, gerek ruhsal sağlığınızı nasıl bir olumsuz etki sağlandığını madde madde ele alacağız. Dilerseniz, hemen detaylara geçelim.

1) Beyin ve Sinir Sistemine Etkileri

Alkol, ister yeni bir içici olun; ister, uzun süreli bir içici olun; ciddi anlamda hafıza kaybı gibi geçici sorunlara neden olur. Bu nedenle de, gerek aklınızda olanları, gerek yapmanız yada yapmamanız gerekenleri tam anlamı ile sağlıklı bir şekilde hatırlayamazsınız. Buda; beyninizi yeterince işlevsel olarak kullanmanızı ciddi anlamda önler. Üstelik, zaman içerisinde beyin ve sinir sisteminde ciddi zedelenmeler, meydana gelir. Buda, kalıcı zihinsel sorunlara kadar sebebiyet verebilir.

2) Sindirim Sistemine Etkileri


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Midemizin iç kısmında var olan yüzeyi örten bir tabaka vardır. Alınan alkol, bu tabakayı ciddi anlamda tahriş eder ki bu tahriş; gastrite ve kusma gibi sorunlara neden olur. Eğer, devamlı olarak alınan alkol tekrarlanır ise, bu sorunlar, süreklilik kazanarak, çok daha ciddi, çok daha farklı mide sorunlarını beraberinde getirir.

3) Dolaşım Sistemine Etkileri

Alkol tüketimi, belli bir sınırda tüketildiği zaman dahi; kan basıncını düşürebilir. Sürekli olarak kullanılması durumunda ise, artırabilir. Hâl böyle olunca da; kalp konusunda ciddi sorunların meydana gelmesine sebebiyet verilebilir.

4) Cinsel Hayatınıza Olumsuz Etkileri

Alkol tüketimi, belli bir sınırdan sonra; gerek erkeklerde, gerek kadınlarda cinsel hayatlarında ciddi sorunlar yaşamalarına neden olabilir. Bu sorunlar erkeklerde; sertleşme konusunda sorunlar yaşanması, kadınlar da ise; adet bozuklukları gibi sorunlar yaşanması olarak görülebilir.

Evet, sizlerinde gördüğü gibi; alkol tüketiminin insan için, doğrudan zarar verdiği 4 ana madde bu şekildedir. Bu maddeler, düzenli ve sürekli olarak alkol tüketimi yapanlar için, çok daha farklı, çok daha ileri düzeyde etki sunabilmektedir.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

2 Yorum Alkolün Zararlarına Genel Bakış

  1. ecenur diyor ki:

    çok güzel ve doğru bilgiler verdiğiniz için teşekkür ederim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>