займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Albert Einstein Kimdir?

albert einstein

Albert Einstein 14 Mart 1879 yılında Almanya’nın Ulm şehrinde dünyaya geldi. Hayatının ilk yıllarını Münih şehrinde geçirdi. Öğrencilik hayatının büyük kısmını İsviçre’de geçirdi. Daha sonra bir patent firmasında müfettiş olarak çalıştı. 1905 yılı Albert Einstein için çok önemli bir yıldı ve bu yıl içerisinde 4 adet kuram için makale yayınladı. 1914 yılında Almanya’ya geri döndü. 1921 yılında fotoelektrik etki üzerine yaptığı çalışmalar sayesinde Nobel Fizik Ödülüni kazandı.


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

1933 yılında Nazilerin iktidara gelmesi sonucu Almanya’yıterk edip, Amerika Birleşik Devletlerine yerleşti. Ömrünün geri kalanını Princeton şehrinde geçirdi ve bu şehirde hayatını kaybetti.

Einstein, özellikle özel görelilik ve genel görelilik üzerine çalışmalar yapmıştır. Oluşturduğu kuramların çoğu yıllar sonra deneylerle doğrulanmıştır. Albert Einstein’ın en önemli kuramı ise E = mc2 dir. Bu kuram ile nükleer enerjininde önünü açmıştır.

Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , ,

3 Yorum Albert Einstein Kimdir?

  1. www diyor ki:

    bu adamı hiç sevmiyorum ben ondan daha zekiyim matematikten 500 aldım

  2. sanane diyor ki:

    hadi be ordan 500 almışmış

  3. evy diyor ki:

    doğru adamı sevmiyorum ama matemeatikten 500 almışşın biraz abartmamışmısın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>