займы онлайн займы онлайн в Ставропольском крае займы онлайн в Ставрополе buy viagra online


Adım Adım Cilt Analizi Ve Bakımı

analiz

Cilt Bakımı:

Cildimiz çeşitli nedenlerden dolayı zamanla eski canlılığını ve dengesini kaybeder. Bu nedenlerin başında beslenme, çevresel faktörler, sigara yanlış kozmetik kullanımı vb. etkenler yer almaktadır. Cilt bakımı cildin pH’ ını düzenlemek gözeneklerini (porlarını) sıkılaştırmasını ve temizlemesini sağlamakta önemli unsurdur. Cildin nem oranını sağlamak için dış etkenlere karşı korumak bazen ürün kullanmak bile yeterli kalmaya bilir.

Sigara kullanıyorsak eğer bırakmalıyız çünkü sigara ciltte geri dönüşü olmayan çizgiler ve izler bırakabilir. Günlük makyaj yapıyorsak akşam temizlemeden yatmamalıyız,  cilt tipine uygun temizleme sütü kullanılabilir. Makyaj temizlenmediği takdirde cilt hava almayacağı için ve makyaj kalıntıları cildin en alt tabakasına yayıldığı için gözenekler kapanarak ciltte yağlanma siyah nokta belirtileri başlar.

Aletli Cilt Bakımı:


Reklam
----------------------------------------------------------------------------------------------

Kabinde aletli cilt bakımına başlamadan önce usta güzellik uzmanı tarafında cilt analizi yapılır. Cilt analizi, loop ile bakılarak özel analiz kartları uygulanır. Cilde dokunarak, kişinin alerjik durumu, yaşadığı ve nasıl bir yerde çalıştığı gibi sorular sorularak değerlendirme yapılır. Analiz sonunda cilt tipi saptanır ve cilt tipine uygun ürünler seçilerek bakıma başlanır.

  • Cilt bakımının aşamaları;
  • Cilt, süt veya jel ile temizlenir.
  • Sonrasında peeling uygulaması ile ölü deri hücreleri arındırılır.
  • Gözenekleri açmak için buhar ve ozan buharı verilir.
  • Bu işlem esnasında ciltte komedon ve vakum işlemleri yapılarak ciltte temizlenir.
  • Ardından Yüksek frekansla dezenfekte edilen cilt aynı zamanda sakinleştirilir.
  • Cilt tipine aynı zamanda sorununa uygun serum ve ampul iyontoferez ile cilde yedirilir.
  • Daha sonra maske uygulamasına geçilir, özelliğine göre belli süre ciltte bekletilen maske temizlenip tonik ile sıkılaştırılır.
  • En son olarak cilt tipine uygun nemlendirici krem sürülerek dekolte dahil masaj yapılarak bakım bitirilir. Bakımdan 2 saat kadar cilde su temasından kaçınılmalıdır.
Bu yazıya gelmek için ne arama yaptılar:

Etiketler: , , , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>